Manicure tytanowy: hit salonów kosmetycznych

Krzysztof Jagielski
28.08.2020

Każda kobieta wie, że zadbane paznokcie dodają pewności siebie i są bardzo seksowne. Nic dziwnego, że manicure to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg wykonywany w salonach i gabinetach kosmetycznych. Istnieje wiele metod jego wykonania, przy czym najwięcej z nas decyduje się na wersję hybrydową z utwardzaniem lampą UV. Ciekawą i zyskującą na popularności alternatywą jest manicure tytanowy. Na czym to polega? Jakie są zalety i wady tego zabiegu? Przeczytaj w naszym poradniku.

Czym jest manicure tytanowy?

Manicure tytanowy to zabieg kosmetyczny, do którego wykonania używa się bazy podkładowej oraz kolorowych pudrów. Wybór tych drugich jest na tyle duży (około 300 kombinacji), że każda pani powinna tutaj znaleźć coś dla siebie. W przeciwieństwie do manicure hybrydowego do wykonania tego zabiegu nie wykorzystuje się lampy UV.

Jak nietrudno się domyślić, w składzie produktu do wykonania manicure tytanowego znajdziemy cząsteczki tytanu (dwutlenku tytanu), a także polimer akrylowy. Oba składniki mają za zadanie utrwalenie manicure, dzięki czemu ładne paznokcie mogą się utrzymywać nawet przez 4-6 tygodni.

Warto wiedzieć

Preparaty do manicure tytanowego zawierają wiele cennych składników odżywczych, w tym witaminy A, E, D3, B5, a także wapń. Dlatego jest to zabieg polecany paniom mającym osłabione paznokcie z tendencją do rozdwajania.

Dodajmy także, że manicure tytanowy jest bardzo uniwersalną techniką, którą można wykorzystać nawet do uzyskania popularnego efektu french.

Zalety i jedna wada

Manicure tytanowy zapewnia bardzo naturalny wygląd paznokci, co z pewnością zainteresuje panie, które nie do końca są zadowolone z efektu hybrydy. Paznokcie nie są pogrubione, a dzięki dodatkom składników odżywczych stają się mniej łamliwe i po prostu wyglądają lepiej.

Jest to zabieg mało inwazyjny – nie wykorzystuje się tutaj lampy UV, co będzie ważnym argumentem dla pań obawiających się chorób skórnych, na czele z nowotworem. Manicure tytanowy nie ma również negatywnego wpływu na stan paznokci.

Jedną z najważniejszych zalet tego zabiegu jest trwałość. W zależności od struktury paznokci manicure może się utrzymywać nawet do 4-6 tygodni. Z kolei jego zdjęcie nie stanowi żadnego problemu – wystarczy tylko użyć acetonu.

Jeśli natomiast chodzi o wady, to trzeba tutaj wspomnieć tylko o początkowo dziwnym uczuciu. Paznokcie sprawiają wrażenie sztywnych, co może powodować pewien dyskomfort. Szybko jednak można się do tego przyzwyczaić.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie