Na co należy zwrócić uwagę wybierając kosmetyki pielęgnacyjne?

Mateusz Rąbalski
04.09.2019

Zadbana skóra wygląda ładnie i zdrowo. Pielęgnując w odpowiedni sposób, na pewno zapobiegamy naturalnym procesom starzenia. Na rynku pojawia się coraz więcej marek kosmetycznych i różnego rodzaju preparatów. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla swojego ciała i na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Wspaniałe bogactwo kosmetyków naturalnych

Wiele mówi się dziś o ekologii i zdrowym odżywianiu. Takie pozytywne trendy powoli docierają również do innych dziedzin życia. Doskonałym przykładem są kosmetyki naturalne, które mają doskonałe właściwości i przynoszą efekty, a mogą być stosowane przez wszystkich, również dzieci i alergików. Takie kosmetyki zawierają tylko naturalne składniki, a więc pozbawione są:

  • parabenów (konserwantów),
  • SLS-ów (silnych substancji czyszczących),
  • Silikonów,
  • sztucznych barwników i substancji zapachowych.

Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ chemia zawarta w większości kosmetyków przenika przez cienką barierę naszej skóry i dostaje się do krwiobiegu. Lekarze potwierdzają, że na przykład parabeny mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów.

Zamiast chemii, kosmetyki naturalne zawierają w swoim składzie silnie skoncentrowane ekstrakty roślinne, które działają bardzo silnie na skórę, pobudzając jej komórki i aktywizując je do działania. Dodatkową zaletą takich specyfików jest ich stosunkowo niska cena. Ponieważ nie zawierają całej tablicy Mendelejewa, bywa że można kupić w bardzo korzystnej ofercie.

Polskie kosmetyki najwyższej jakości

Kosmetyki pielęgnacyjne powinny być zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry. Na szczęście producenci dostarczają szeroką gamę specyfików dla skory suchej, przetłuszczającej się, wrażliwej, czy alergicznej. Na pewno warto zwracać uwagę na najlepszych rodzimych producentów kosmetycznych, jak Clarena, Ziaja, czy Irena Eris. Jest to najlepsza droga do wspierania naszego polskiego biznesu i jego rozwoju. Są to faktycznie kosmetyki bardzo wysokiej jakości, z których chętnie korzystają również profesjonaliści w swoich gabinetach kosmetycznych.

Jeśli dana marka lub linia sprawdzają się, najlepiej nie zmieniać kosmetyków na inne, ponieważ są aktualnie w promocji lub reklama okazuje się być skuteczna. Najlepiej słuchać swojego ciała i zwracać uwagę na kondycję skóry. Jeśli dobrze reaguje na konkretne składniki, oznacza to, że są one dla niej wskazane. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na termin przydatności kosmetyków. Te naturalne cechuje bowiem krótki czas, ponieważ nie zawierają w swoim składzie żadnych konserwantów.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.