Niezniszczalne fale na włosach - trwała ondulacja Dulcia Advanced w salonie L'Oréal Professionnel

Panie często decydują się na trwałą ondulację. Zabieg ten mimo (początkowo) złej sławy, jeśli zostanie wykonany przez profesjonalistę, nie musi być tak inwazyjny, jak miało to miejsce w latach 80. Współcześnie zabieg ondulacji pozwala uzyskać efekt loków utrzymujący się nawet przez kilka miesięcy. Choć używane do ondulacji preparaty nadal nie pozostają obojętne dla struktury włókien włosowych, zabieg ten niesie ze sobą szereg zalet. Trwałe fale dodają nam uroku, włosy zawsze dobrze się układają, a my możemy zmienić się nie do poznania. Gotowa na metamorfozę?

Czym jest trwała ondulacja?

Trwała ondulacja to zabieg, który wykonuje się zarówno na zdrowych, jak i na zniszczonych włosach w salonie fryzjerskim. Procedurze mogą poddać się osoby, które rozjaśniały włosy lub mają za sobą niejedną koloryzację. Trwałą ondulację wykonuje się w czasie od 1 do 2 godzin. Po umyciu włosów, pasma naszych włosów są nawijane na wałki, a końcówki zostają zabezpieczone. Następnie włosy na całej długości spryskuje się specjalnym płynem do ondulacji. Zawarty w płynie składnik o nazwie tioglikolan rozrywa wiązania dwusiarczkowe wewnątrz włókien włosowych, co uwidacznia się zamianą włosów prostych na kręcone. Po spłukaniu z włosów płynu do trwałej ondulacji, skręt włosów jest utrwalany dodatkowo użytym środkiem, który jednocześnie regeneruje i nawilża nasze kosmyki. Ważne jest to, aby zabieg był kontrolowany przez doświadczonego fryzjera, gdyż nieprawidłowo przeprowadzona trwała ondulacja może bardzo zniszczyć strukturę naszych włosów.

Przeciwwskazania do wykonania trwałej ondulacji

Zabiegu trwałej ondulacji nie wykonuje się u pań będących w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze, gdyż użyte podczas zabiegu środki chemiczne mogłyby niekorzystnie wpłynąć na płód. Poddanie się trwałej ondulacji jest odradzane paniom, które pojawiają się w salonie fryzjerskim tuż po koloryzacji włosów, zwłaszcza gdy do farbowania kosmyków została użyta henna. Warto jednak poinformować fryzjera o tym, kiedy wykonywana była koloryzacja i jeśli data jest dość odległa, wówczas nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Przed trwałą ondulacją należy przeprowadzić próbę alergiczną, gdyż może się okazać, że jesteśmy uczuleni na któryś ze stosowanych składników.

Trwała ondulacja z Dulcia Advanced

Podejmując decyzję o profesjonalnym utrwaleniu włosów, warto wybrać zaufany salon fryzjerski i wysokiej jakości preparaty. Jednym z preferowanych rozwiązań jest trwała ondulacja Dulcia Advanced, realizowana w salonach L'Oréal Professionnel. Dzięki temu zabiegowi marzenie o pięknych, romantycznych lokach może się ziścić. Ten rodzaj trwałej jest idealnym rozwiązaniem w przypadku włosów mało podatnych na wszelkie zabiegi fryzjerskie, a także w przypadku włosów naturalnych, farbowanych czy uwrażliwionych. Efekt? Naturalnie wyglądające, pełne basku i energii sprężyste loki, które będą zdobić naszą twarz przez wiele miesięcy. Ponadto podczas wykonywania zabiegu nasze włosy znajdują się pod ochroną za sprawą wysokiej zawartości kationów, które zapobiegają utracie białek i lipidów. Nasze kosmyki zachowają miękkość, zostaną wygładzone i jednocześnie odżywione. Bądź profesjonalnie zakręcona i olśnij znajomych nowoczesną fryzurą!

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.