O czym pamiętać kupując kosmetyki

Kosmetyki dobrej jakości to takie, które są tworzone z dobrych komponentów, a także odpowiednio przechowywane - od etapu produkcji, aż po moment sprzedaży. Unikajmy zatem kupowania w zwykłych hipermarketach, w których nikt nie przykłada zbyt dużej wagi do sposobu magazynowania kosmetyków. Pod tym względem najlepiej wypadają drogie, które przestrzegają zaleceń producentów dotyczących przewozu i przechowywania kosmetyków.

Wiemy już, że najlepszym miejscem do zakupów są drogerie, przy czym drogeria internetowa jest opcją korzystniejszą (o tym jednak poniżej). Jeżeli kupujesz kosmetyki regularnie, musisz pamiętać o kilku zasadach, które pomogą uniknąć wpadek i pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Lista zakupów

Dobrym pomysłem jest tworzenie zakupowych "wishlist". Jeżeli w trakcie buszowania po sklepie jakiś produkt wpadnie nam w oko, warto dodać go najpierw do stworzonej listy. Dzięki temu unikniesz kupowania pod wpływem impulsu lub za namową dobrego handlowca. Taka lista pozwoli na spokojnie przemyśleć zakup oraz sprawdzić opinie o produkcie. Z czasem może się okazać, że wymarzony produkt zastąpisz innym, jeszcze lepszym, na który zwrócisz uwagę następnego dnia.

Mniej znaczy więcej

Zanim kupisz jakiś produkt zastanów się, czy przypadkiem nie masz już kosmetyku pełniącego podobną funkcję. Dotyczy to zwłaszcza kosmetyków kolorowych, jak cienie do powiek, pomadki i błyszczyki, ale zdarza nam się duplikować toniki lub kremy (które według zapewnień kolejnej blogerki mają zdziałać cuda). Mamy tendencję do kupowania podobnych odcieni, bo takie nam się podobają lub są korzystne dla naszego typu urody. W rezultacie w kosmetyczce przybywają kolejne, niemal takie same produkty. Jeżeli posiadasz w łazience rozpoczęte opakowanie, wstrzymaj się z zakupem.

Tanie nie znaczy gorsze

Dobre kosmetyki nigdy nie znajdują się na najniższej półce cenowej. Jest to związane z wyższą ceną dobrych surowców i droższym procesem produkcji. Ale nie oznacza to, że doskonałe kosmetyki muszą kosztować krocie. Bywa i tak, że niektóre towary mają absurdalnie wysoką cenę bez powodu. Kupując kosmetyki sprawdzaj, czy są rzeczywiście warte swojej ceny. Może się okazać, że tańszy produkt jest dużo lepszy. Wiele uznanych marek występuje pod zmienioną etykietą stworzoną dla konkretnej drogerii internetowej.

Domowe przepisy

Warto czasami sięgnąć po domowe sposoby pielęgnowania urody i skorzystać z mądrych rad babci. Nasza spiżarnia jest pełna składników potrzebnych do wykonania naturalnych i skutecznych kosmetyków, np. maseczek, pillingów, toników, wcierek.

Naturalne kosmetyki

Niektóre kosmetyki możemy wykonywać samodzielnie z szeroko dostępnych półproduktów, np. glinki, ekstraktów z pestek, kwiatów oraz olejków i  tłuszczów. W ten sposób otrzymasz większą ilość kosmetyku za połowę ceny gotowego produktu.

W sieci taniej

Drogeria internetowa daje możliwość dogłębnej analizy każdego produktu. Mamy czas, aby zapoznać się z kosmetykiem i przemyśleć zakup. Dodatkowym plusem są zniżki na zakupy zbiorowe lub darmowa dostawa, dlatego warto łączyć zamówienia od kilku osób w jedną paczkę.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.