Paznokcie tytanowe: przełom w zabiegach manicure

Antoni Kwapisz
15.05.2021

Można powiedzieć, że wszystko już w kwestii stylizacji paznokci było: manicure klasyczny, akrylowy, hybrydowy, żelowy. Ale od lat szukano nowej metody manicure, która zapewni trwałość typową dla żelu i hybrydy, a jednocześnie nie będzie wymagała utwardzania w lampie UV. To właśnie zapewnia manicure tytanowy, którą coraz chętniej doceniają klientki również w Polsce

Manicure tytanowy, czyli tytanowe paznokcie

Co ciekawe, nazwa paznokcie tytanowe przyjęła się tylko w Polsce: na świecie używa się raczej określenia „manicure zanurzany w pudrze”. Jest to bowiem taki manicure, przy którym nie używa się tradycyjnych lakierów, ale właśnie pudrów. Tytanowe paznokcie wzięły się z kolei stąd, że jednym z ważniejszych składników pudrów jest dwutlenek tytanu – to on sprawia, że paznokcie są mocniejsze i zdrowsze.

To właśnie zasadnicza różnica, kiedy porównujemy manicure tytanowy z hybrydowym. O ile wiele pań – zwłaszcza ze zniszczoną płytką paznokci – skarży się, że tradycyjna „hybryda” źle trzyma się na ich paznokciach, o tyle manicure tytanowy gwarantuje trwałość nawet do 4-5 tygodni. Tak długo nikt jednak "tytanu" nie nosi, ponieważ naturalny odrost nie wygląda wtedy zbyt ładnie.

Paznokcie tytanowe: jak się wykonuje?

Wykonanie manicure tytanowego wcale nie jest proste. Płytkę należy bowiem odpowiednio przygotować, precyzyjnie nałożyć specjalne preparaty, a przede wszystkim – odpowiednio nanieść na paznokcie kolejne warstwy pudrów, aby dłonie wyglądały estetycznie.

Można już dziś nabyć zestawy do samodzielnego nakładania „tytanu”, ale większość manicurzystek zaleca, żeby ten rodzaj manicure wykonywać w sprawdzonych gabinetach, bo tylko doświadczenie i dobre produkty gwarantują właściwe efekty. Nie można też zapominać o sterylności i zasadach dezynfekcji – przy wyborze gabinetu sprawdź, czy na pewno używane są do zabiegów jednorazowe materiały do manicure, w jakich warunkach wykonywane są zabiegi oraz jak doświadczona jest osoba, która ma zadbać o twoje paznokcie.

- Ważne jest również to, jakiej marki produkty używane są do wykonania manicure tytanowego, a przede wszystkim: jaki mają skład – mówi Bożena Skorupka, specjalistka manicure tytanowego z luksusowego salonu w Warszawie Tallulah.

Zdrowe paznokcie, czyli efekt „tytanu”

W artykule „Manicure tytanowy” zapoznać się można z najważniejszymi składnikami pudrów do manicure tytanowego. Są to przede wszystkim dwutlenek tytanu, witamina E (octan tokoferylu) i pantotenian wapnia – wynalazcy manicure tytanowego od początku szukali formuły, która nie tylko zapewni piękny wygląd, ale też będzie zastrzykiem zdrowia i witamin dla paznokci.

Znane są przypadki, kiedy po wielomiesięcznym stosowaniu manicure hybrydowego paznokcie są słabe i zniszczone – jednym z powodów jest piłowanie płytki przed nałożeniem lakieru i utwardzeniem w lampie. W przypadku manicure tytanowego efekt jest odwrotny: już po dwóch-trzech aplikacjach zabiegu paznokcie są mocniejsze, twardsze i zdrowsze.

Metoda tytanowej stylizacji daje też bardzo duże możliwości: można w ten sposób wykonać paznokcie jednego koloru, manicure french, ale też przedłużyć paznokcie na szablonie lub na naturalnej płytce.

A cena? Manicure tytanowy z jednolitym kolorem kosztuje w Warszawie średnio od 100 do 160 zł. Nie warto jednak wybierać najtańszych gabinetów, jeśli chcemy mieć pewność, że zabieg będzie wykonany sterylnie, profesjonalnie i z użyciem najlepszych materiałów. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie