Peeling węglowy – dlaczego warto go wykonać?

Krzysztof Jagielski
20.06.2022

Peeling węglowy kojarzy się z zaawansowanym i ryzykownym zabiegiem, tymczasem dziś możemy go z powodzeniem wykonać we własnej łazience. Na rynku znajduje się mnóstwo gotowych peelingów w cenach już od kilku złotych. I choć w tym przypadku nie ma co liczyć na spektakularne efekty, to i tak warto wymienić najważniejsze korzyści wynikające z regularnego poddawania się peelingowi węglowemu na twarz.

Poznaj zalety peelingu węglowego

Peeling węglowy swoją nazwę zawdzięcza temu, że jego głównym składnikiem jest aktywny węgiel. Ma on ujemny ładunek elektryczny, dzięki czemu przyciąga cząsteczki brudu oraz toksyny znajdujące się w głębokich warstwach skóry. Właśnie dlatego peeling węglowy jest przede wszystkim doskonałym zabiegiem oczyszczającym, na który powinny się zdecydować zwłaszcza posiadaczki cery z tendencją do przetłuszczania.

Ponadto peeling węglowy ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego dobrze sprawdza się w przypadku walki z trądzikiem czy innymi dermatozami o podłożu pasożytniczym. Warto także wspomnieć o tym, że ten rodzaj peelingu działa rozjaśniająco, stąd jest świetnym wyborem do przywrócenia cerze równego, naturalnego kolorytu, np. po intensywnym opalaniu się latem.

Peelingowi węglowemu możesz się poddać w salonie kosmetycznym

Oczywiście taka usługa będzie znacznie droższa w porównaniu z kupieniem gotowego peelingu w drogerii, ale również efekty okażą się o wiele bardziej spektakularne i trwalsze. Peeling węglowy w salonie kosmetycznym przeprowadza się z użyciem lasera, przede wszystkim w celu wyrównania kolorytu skóry (pozbycia się przebarwień), złagodzenia stanu zapalnego oraz dogłębnego oczyszczenia. Często jest to wstęp do przeprowadzenia innych zabiegów na twarz, na przykład przeciwzmarszczkowych.

Pamiętaj natomiast, że istnieje szereg przeciwwskazań do przeprowadzenia laserowego peelingu węglowego. Wśród nich trzeba wymienić przede wszystkim świeżą opaleniznę, aktywną opryszczkę, choroby nowotworowe i tkanki łącznej, nadwrażliwość skóry na światło lasera, ciążę, karmienie piersią oraz cukrzycę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie