Popularne rodzaje depilacji intymnej, z których skorzystasz w salonie kosmetologicznym

Antoni Kwapisz
18.02.2021

Depilacja okolic bikini nadal budzi niepotrzebne kontrowersje, a dla wielu pań rozmowa na ten temat jest wręcz powodem do zaczerwienienia się na twarzy. Jesteśmy natomiast przekonane, że sama golisz się „tam” i na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się zaciąć czy cierpieć z powodu nieprzyjemnych podrażnień. To dobry powód, aby nareszcie skorzystać z profesjonalnego zabiegu depilacji intymnej w salonie kosmetologicznym. Możesz zdecydować się na metodę laserową czy wosk, ale w pierwszej kolejności zastanów się, jaki rodzaj depilacji okolic bikini Cię interesuje. Omawiamy je w naszym poradniku.

Bikini francuskie

Na taką formę depilacji decyduje się stosunkowo niewiele pań. Dlaczego? Ponieważ jest mało efektowna i z powodzeniem można ją przeprowadzić we własnej łazience. Bikini francuskie polega na tym, że zostawiamy sporo owłosienia na wzgórku łonowym oraz do linii majtek. Włosków pozbywamy się tylko z pachwin.

Zaletą bikini francuskiego jest dość niska cena oraz fakt, iż pozwala ono wyczarować różne fantazyjne fryzury intymne – wedle uznania klientki.

Bikini brazylijskie

Zdecydowanie najpopularniejszy wybór klientek salonów kosmetologicznych. Bikini brazylijskie jest owiane sławą najbardziej seksownej formy depilacji intymnej i coś w tym jest. Celem zabiegu jest pozbycie się niechcianych włosków z pachwin oraz krocza do ustalonej z klientką głębokości. Zostawia się natomiast niewielki pasek na wzgórku łonowym – można również wykonać preferowaną przez klientkę fryzurę intymną, np. nadać skróconym włoskom kształt trójkąta, kwadratu, koła etc.

Bikini brazylijskie jest o tyle fajne, że bardzo ułatwia dbanie o higienę intymną, a jednocześnie nie powoduje, że kobieta czuje się jak mała dziewczynka. Właśnie dlatego panie zdecydowanie najchętniej wybierają ten zabieg.

Bikini hollywoodzkie

To już propozycja dla najodważniejszych klientek salonów kosmetologicznych. Jak nietrudno się domyślić bikini hollywoodzkie oznacza całkowite pozbycie się włosków z okolicy intymnej. Usuwamy je zarówno z łona, jak i krocza oraz spomiędzy pośladków. Niektóre panie życzą sobie natomiast, aby zostawić cieniutki pasek włosków.

Bikini hollywoodzkie jest najbardziej higieniczną formą depilacji, choć nie każda pani się na nie zdecyduje z uwagi na fakt, iż całkowicie „nagie” okolice intymne mogą budzić dziwne skojarzenia czy powodować pewien dyskomfort u partnera seksualnego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.