Skąd nie powinnaś czerpać inspiracji urodowych?

Mateusz Rąbalski
11.03.2022

Jak większość kobiet chcesz wyglądać efektownie i czuć się dobrze we własnym ciele. Regularnie przeglądasz blogi, portale i oglądasz filmy na YouTube, aby uzupełnić swoją wiedzę na temat pielęgnacji. Czy jednak wiesz, że są takie źródła, z których absolutnie nie powinnaś czerpać inspiracji urodowych? Wymieniamy je w naszym poradniku.

Programy lifestyle’owe w telewizji

Kreują one fałszywy obraz rzeczywistości. Zauważ, że do takich programów zaprasza się niemal wyłącznie pięknych i majętnych, a ich prowadzące wyglądają niczym boginie – są wprost perfekcyjnie umalowane i ubrane. Pracuje nad tym sztab ludzi, których zadaniem jest sprawienie, że widzowie przed telewizorem poczują się dobrze i zapragną mieć podobne życie. Problem w tym, że większość z nas nie ma to żadnych szans.

Głupiutkie reality show

W ostatnich latach znów obrodziło takimi programami, co niestety bardzo źle świadczy o stanie naszego społeczeństwa. Skoro lubimy oglądać sztuczność, imponuje nam infantylizm, a za idolów wybieramy sobie kogoś, kto przed programem nie miał żadnych godnych podziwu sukcesów, to coś jest z nami ewidentnie nie tak. Głupiutkie reality show kreują plastik, brak wiarygodności, udawanie i fałszywy ideał piękna, dlatego nie inspiruj się nimi.

Instagram

Co prawda na Instagramie można znaleźć sporo fajnych inspiracji, również dla „normalnych” kobiet, ale jednak więcej jest sztuczności i fałszu. Nieprzypadkowo to właśnie Instagram jest uznawany za współczesne targowisko próżności i nawet pojawiają się obszerne prace naukowe na temat negatywnego wpływu tego portalu na ludzką psychikę. Nie ma sensu, abyś inspirowała się social mediami celebrytów.

Osoby znane i majętne nie tylko mają całe sztaby ludzi dbających o ich wizerunek, ale także posuwają się do zwykłego kłamstwa. Są całe poradniki na temat tego, jak przyjąć efektowną pozę do zdjęcia na Instagram i jak optycznie zamaskować niedoskonałości urody czy figury. Naprawdę chciałabyś się tym inspirować?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.