Piekąca i sucha cera po zimie to problem, z którym musi zmierzyć się wiele osób. Wynika to z tego, że zimową porą płaszcz lipidowy skóry jest znacznie osłabiony, a delikatna warstwa naskórka wysycha, łuszczy się, czerwieni się i piecze. Pomocą dla suchej cery po zimie mogą być ultranawilżające kremy oraz nawilżanie organizmu od wewnątrz. Co jeszcze może pomóc na piekącą skórę po zimie?
Mróz, zimno i wiatr to nie najlepsi przyjaciele skóry. Te czynniki atmosferyczne działają negatywnie, powodują przesuszenie, zaczerwienienie, pieczenie. Do pogorszenia kondycji skóry w zimie przyczynia się też częste przebywanie w mocno nagrzanych pomieszczeniach oraz wnętrzach klimatyzowanych. Wszystko to sprawia, że naskórek traci swoje naturalne nawilżenie. Aby je odbudować, konieczne jest przeprowadzenie intensywnej kuracji nawilżającej po zimie.
Rozpocząć można ją już w domu, uzupełniając swoją kosmetyczkę o skuteczne kremy nawilżające i natłuszczające. Tego typu kosmetyki powinny być aplikowane na cerę zawsze, jak wychodzi się na zewnątrz. Dobry krem na mróz to ten zawierający ceramidy, oleje, witaminy A i E, substancje nawilżające, łagodzące i kojące oraz wysokie filtry przeciwsłoneczne. Zalecane jest też unikanie wszelkich kosmetyków i preparatów podrażniających np. aromatyzowanych pianek do oczyszczania twarzy, toników na bazie alkoholu itp. dobrze jest też chronić skórę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i nie narażać jej na długie przebywanie na silnym wietrze i dużym mrozie.
Domową kurację warto wspomóc profesjonalnymi zabiegami. Na suchą skórę po zimie specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają m.in. innowacyjne peelingi.
Peelingiem, który pozwala walczyć z suchą skórą po zimie, jest Salipeel Lic. Jest on nowoczesnym zabiegiem opierającym się na wykorzystywaniu nanotechnologii. Terapia pozwala na walkę z przesuszoną skórą, zapaleniem mieszków włosowych, trądzikiem, łuszczycą. Oddziałuje na głębokie warstwy skóry, dzięki czemu efekty peelingu są widoczne natychmiast. Plusem zabiegu jest również jego szybkość i całkowita bezbolesność. Pacjenci nie muszą przechodzić rekonwalescencji i od razu po zakończonym zabiegu mogą powrócić do swoich standardowych aktywności.
W klinice Miracki do peeling Salipeel Lic wykorzystywany jest kwas salicylowy (beta-hydroksylowy - BHA). Powoduje on złuszczenie zbędnych warstw naskórka, a przez to głębokie oczyszczenie. Posiada też właściwości przeciwzapalne. Działanie BHA uzupełnione jest:
Mieszankę kwasów nakłada się na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę w postaci kilku równomiernie rozłożonych warstw. „Maska” trzymana jest na twarzy od 8 do 10 godzin, a następnie pacjent samodzielnie musi ją zmyć w domu letnią wodą. Po kilku dniach skóra zaczyna się intensywnie złuszczać, co trwa do tygodnia czasu. Peeling Salipeel Lic można powtarzać co 14 dni. Dla uzyskania najlepszych efektów rekomenduje się wykonanie całej serii zabiegów zaordynowanych przez lekarza.
Peeling Salipeel Lic ma wiele zastosowań. Oprócz tego, że stosuje się go na przesuszoną skórę, to sprawdza się w leczeniu trądziku zapalnego, zaskórników, blizn potrądzikowych, trądziku różowatego, łojotoku skóry, zapalenie mieszków włosowych, łuszczycy, poszerzonych porów, zrogowaciałego naskórka. Kurację można przeprowadzać u osób w każdym wieku, jednak należy pamiętać o przeciwwskazaniach.
Jako główne przeciwwskazania do peelingu kwasem BHA wskazuje się:
Artykuł partnera