Szybki prysznic jest korzystny dla Twojej skóry. Dlaczego?

Antoni Kwapisz
10.05.2024

Chyba każda z nas lubi wylegiwać się w wannie wypełnionej gorącą wodą. Trzeba natomiast wiedzieć, że taka kąpiel wcale nie jest korzystna dla skóry. Pod tym względem o wiele lepszym wyborem jest szybki prysznic, co udowadniamy w naszym artykule.

Zachowanie naturalnych olejów skóry

Długie kąpiele, szczególnie w gorącej wodzie, mogą zmywać naturalne oleje skóry, co prowadzi do jej wysuszenia. Skóra pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej staje się bardziej podatna na podrażnienia, swędzenie i pękanie.

Jest to koronny argument przemawiający za braniem szybkiego prysznica, pozwalającego zadbać o higienę, a jednocześnie zachować naturalne oleje skóry i utrzymać jej odpowiednie nawilżenie.

Zmniejszenie ryzyka podrażnień skóry

Długie kąpiele w gorącej wodzie mogą prowadzić do podrażnień skóry, szczególnie u osób z wrażliwą skórą lub schorzeniami dermatologicznymi, takimi jak egzema czy łuszczyca. Jeśli masz podobne problemy, to zawsze wybieraj szybki prysznic, najlepiej pod letnią wodą.

Ograniczenie ryzyka infekcji

Długa kąpiel w ciepłej wodzie może stwarzać idealne warunki dla rozwoju bakterii i grzybów, co z kolei może zwiększać ryzyko infekcji skórnych. Branie szybkiego prysznica pozwala ograniczyć to ryzyko.

Szybki prysznic jest lepszy dla skóry wrażliwej i problematycznej

Osoby z problemami skórnymi mogą zauważyć, że krótsze prysznice, szczególnie z użyciem delikatnych środków myjących, łagodzą objawy schorzeń dermatologicznych oraz pomagają uniknąć zaostrzeń stanów chorobowych.

Zachowanie optymalnego pH skóry

Szybki prysznic pomaga utrzymać naturalne pH skóry, tym samym przyczyniając się do zachowania jej naturalnych zdolności ochronnych przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie