Tego na pewno jeszcze nie próbowałaś! Tym razem umyj włosy…

Mariusz Siwko
07.12.2018

Mąką żytnią! Brzmi absurdalnie, ale okazuje się, że ten sposób doskonale znają eksperci od utrzymywania włosów w dobrej kondycji. Co więcej, mycie włosów mąką nie było obce naszym babciom, które przecież nie znały Internetu i nie miały dostępu do tak szerokiego wyboru środków kosmetycznych. Jeśli Twoje pasma najwyraźniej błagają o jakąś kurację odżywczą, to nie masz nic do stracenia. Przy najbliższej okazji wypróbuj trik z mąką. Z tego artykułu dowiesz się, jak to poprawnie zrobić.

Przygotowanie mikstury

Jest banalnie proste i na pewno sobie z tym poradzisz. Jedyne, czego potrzebujesz to mąka żytnia (o grubości minimum 500, ale może być też 750) i odrobina wody. 4 łyżki mąki wymieszaj w około 150 ml wody, możesz sobie przy tym pomóc mikserem. Ważne, aby powstała gładka konsystencja.

Gotową miksturę możesz od razu wykorzystać w łazience. Nałóż ją na włosy, szczególnie w okolicach czubka głowy. Następnie zafunduj sobie masaż skalpu – możesz o to poprosić partnera, co zapewni Ci dodatkową przyjemność. Po kilku minutach wystarczy spłukać maź z głowy i ewentualnie umyć pasma delikatnym szamponem np. pokrzywowym.

Czemu ma to właściwie służyć?

Mąka żytnia ma znakomite właściwości myjące, a także złuszczające. To doskonały środek do tego, aby pozbyć się nagromadzonego łoju ze skóry głowy i tym samym zapewnić mieszkom włosowym znacznie lepsze warunki do życia. Sama będziesz zdziwiona, jak już po jednym zabiegu Twój skalp stanie się wyraźnie bardziej miękki, a włosy będą się wolniej przetłuszczać.

Dodatkową korzyścią z umycia włosów mąką żytnią jest pogłębienie ich blasku i wygładzenie kosmyków, co docenią wszystkie posiadaczki niesfornych loczków. Nie zapominajmy również o tym, że po takiej kuracji pasma mniej się elektryzują i optycznie zyskują na objętości.

Zabieg możesz powtarzać nawet 2-3 razy w tygodniu

Naturalny produkt spożywczy nie podrażnia skóry i nie wywołuje reakcji alergicznej. Właściwie jedynym minusem jest to, że miksturę myjącą należy przygotować na świeżo. Samo mycie, a szczególnie spłukiwanie, jest też dość czasochłonne.

Sposób z mąką może się wydawać śmieszny i na pewno nie jesteś przekonana o jego skuteczności. Uwierz jednak, że warto tego spróbować, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy z powodu noszenia czapek i przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach skóra głowy znacznie szybciej się przetłuszcza. To także rewelacyjne rozwiązanie dla pań stosujących agresywne środki do stylizacji, jak lakiery czy żele.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie