Ten prosty trik poprawi wygląd Twoich włosów!

Wiele kobiet narzeka na stan włosów, najczęściej obwiniając o to naturę i kosmetyki pielęgnacyjne. Tymczasem problemy z kosmykami bardzo często wynikają ze złej kondycji skóry głowy. Poświęcasz jej odpowiednio dużo uwagi? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to najprawdopodobniej nie! To od skóry głowy w ogromnej mierze zależy wygląd włosów. Na szczęście jest jeden prosty trik, dzięki któremu bez trudu zadbasz o skalp i nie wydasz na to praktycznie ani grosza.

Dodaj cukru do szamponu

Ten trik znały już nasze babcie, a my o nim zapomniałyśmy. Warto sięgnąć do tradycji. Gdy bierzesz prysznic i zamierzasz umyć włosy, najpierw nałóż odrobinę szamponu na dłoń, a następnie dodaj do niego trochę zwykłego cukru – może być biały lub brązowy (koniecznie musi być to cukier kryształ!).

Czemu ma to służyć? Przede wszystkim cukier o takiej konsystencji ma znakomite działanie peelingujące. Myjąc włosy szamponem z dodatkiem cukru usuniesz martwy naskórek ze skalpu, co pozwoli skórze lepiej oddychać i tym samym skuteczniej transportować substancje odżywcze do mieszków włosowych.

Rada

Nie spiesz się. Po nałożeniu szamponu z cukrem na włosy bardzo dokładnie masuj skórę głowy opuszkami palców. Poświęć na ten rytuał 3-5 minut, a naprawdę zobaczysz różnicę!

Podczas masowania skóra głowy staje się lepiej ukrwiona, a to bezpośrednio wpływa na jej stan oraz na kondycję włosów. Kosmyki czerpią substancje odżywcze głównie poprzez mieszki umiejscowione w skalpie, dlatego pielęgnacja samych włosów jest niewystarczająca.

Jak często wykonywać peeling z użyciem cukru?

Tutaj obowiązuje sprawdzona kosmetyczna zasada: nadgorliwość jest niewskazana. Cukrowy peeling, jak każdy inny zabieg, w nadmiarze może zaszkodzić skórze głowy i włosom. Dlatego wykonuj go 1-2 razy w tygodniu lub co 3 mycia.

Cukier ma właściwości odżywcze, ale w zbyt dużych ilościach jest szkodliwy dla organizmu. Jeśli będziesz stosować opisany trik zbyt często, stan Twoich włosów z pewnością się pogorszy. Zachowaj więc zdrowy rozsądek – efekty na pewno się pojawią i warto na nie chwilę poczekać.

Czy cukier nie sklei włosów?

Nie obawiaj się tego. Rozpuszczony w szamponie cukier bardzo łatwo się spłukuje – najlepiej użyj do tego letniej wody, dzięki czemu łuski włosowe zostaną domknięte i efekt kuracji utrzyma się dłużej.

Poza tym sam szampon zawiera detergenty (choćby w śladowych ilościach), dlatego spokojnie poradzi sobie z usunięciem cukru z włosów i skóry głowy. Koniecznie spróbuj!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.