Wybierasz się na koloryzację? Lepiej nie ryzykuj z tymi kolorami farb!

Mateusz Rąbalski
07.05.2021

Nic tak nie poprawia humoru kobiecie, jak udana wizyta u fryzjera – zwłaszcza, gdy zakończyła się całkowitą odmianą wyglądu na plus. Najlepszy efekt daje oczywiście koloryzacja, po której czujemy się bardziej atrakcyjne. Grunt to jednak prawidłowy dobór farby do koloru oczu, odcienia cery oraz charakteru kobiety. Niestety, są takie palety, które choć modne i fajnie wyglądające na próbniku, okazują się być także bardzo ryzykowne. Mało która kobieta dobrze wygląda w odcieniach, które opisujemy w naszym poradniku.

Kruczoczarny

Bardzo ciemna czerń jest niezwykle efektowna, jednak słabo sprawdza się w naszej strefie klimatycznej. Wszystko przez to, że z powodu niedoborów słońca trudno jest nam utrzymać oliwkowy odcień cery przez cały rok. Tymczasem kruczoczarne włosy fatalnie korespondują z jasnym licem, podkreślając wszelkie defekty urody – w tym podkrążone oczy, popękane naczynka, trądzik etc. Lepiej więc nie ryzykuj z tym kolorem.

Platynowy blond

Na pewno znajduje się w pierwszej trójce najchętniej wybieranych odcieni, co jest dość niezrozumiałe, gdy weźmiemy pod uwagę, że większość kobiet źle wygląda w takich włosach. Platynowy blond przepięknie prezentuje się na próbniku i głowach zawodowych modelek (po retuszu), jednak kiepsko sprawdza się na co dzień. Głównie dlatego, że niezwykle trudno jest zachować efekt „jak od fryzjera” dłużej niż przez kilka dni. Zwykle po około tygodniu włosy zaczynają żółknąć i prezentują się co najmniej nieestetycznie.

Ciemnorudy

To bardzo ryzykowny kolor, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, by wyszedł z niego… pomarańczowy. Na pewno nie chciałabyś mieć takich włosów, dlatego radzimy omijać te najciemniejsze odcienie rudego szerokim łukiem. Poza tym włosy wpadające w czerwień i pomarańcz niespecjalnie pasują do twarzy pań, które nie są naturalnie rude. Taki kolor uwypukla niedoskonałości urody, zwłaszcza popękane naczynka i krostki.

Szary

Moda na szare włosy zdaje się nie mieć końca – zwłaszcza wśród nastolatek. Tymczasem ten kolor jest bardzo problematyczny. Sprawia, że twarz wydaje się smutna, przygaszona, a młoda kobieta z takimi włosami sprawia karykaturalne wrażenie. Zdecydowanie odradzamy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.