Zabiegi dla urody, które możesz wykonać sama pod prysznicem

Jerzy Biernacki
16.12.2021

Szybki prysznic jest ekologiczny i ekonomiczny, ale czasami warto spędzić pod nim nieco więcej czasu. To świetna okazja do tego, aby wykonać kilka prostych zabiegów dla urody, które śmiało możesz przeprowadzić we własnym zakresie. Dlaczego warto zrobić to właśnie pod prysznicem? Z kilku powodów: dla oszczędności czasu, dla mniejszego bałaganu w łazience i dla lepszego efektu. Nie przedłużajmy i wymieńmy te zabiegi, które idealnie nadają się do tego, aby wykonać je samodzielnie pod prysznicem.

Depilacja

Zaczynamy od najbardziej oczywistego zabiegu. Depilacja pod prysznicem, szczególnie nóg i okolic intymnych, jest świetnym rozwiązaniem. Nie dość, że nie musisz się przejmować włoskami zalegającymi na umywalce czy podłodze, to jeszcze nawilżona skóra jest mniej podatna na podrażnienia. Możesz też przyjąć wygodną pozycję i nie pominąć żadnego depilowanego obszaru.

Rada

Jeśli preferujesz depilację z wykorzystaniem depilatora elektrycznego, to poszukaj na rynku wodoodpornego modelu.

Demakijaż

Wykonanie demakijażu pod prysznicem? To tylko tak dziwnie brzmi. W rzeczywistości jest to świetny sposób na to, aby błyskawicznie pozbyć się kosmetyków z twarzy, a przy okazji zafundować cerze dogłębne oczyszczenie. Przed wejściem pod prysznic nałóż na twarz olejek do demakijażu, a następnie masuj cerę opuszkami palców i zmywaj środek gorącą wodą. Spowoduje ona otwarcie się porów skórnych, co pozwoli na ich całkowite odetkanie.

Nawilżanie ciała

Samo spłukanie ciała wodą nie zapewni Ci optymalnego nawilżenia – wprost przeciwnie. Dlatego mając suchą i podrażnioną skórę powinnaś stosować specjalne balsamy pod prysznic. Ich zaletą jest to, że nie wymagają wcierania. Po wyjściu spod prysznica wystarczy tylko osuszyć skórę ręcznikiem (ale bez pocierania).

Odżywienie włosów

Pod prysznicem możesz użyć na przykład przygotowanej samodzielnie maski do włosów czy wcierki. Bardzo dobrym pomysłem będzie również umycie włosów metodą OMO, czyli najpierw odżywką, następnie szamponem i na koniec znów odżywką. Taka kuracja wzmocni Twoje pasma i zahamuje ich wypadanie, oczywiście pod warunkiem, że przyczyną tego problemu są zaniedbania pielęgnacyjne. Wygodne w stosowaniu są również odżywki do spłukiwania w piance.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.