Złe nawyki, które odbijają się na Twojej urodzie. Czas je zmienić!

Jerzy Biernacki
27.10.2020

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że bez względu na to, ile pieniędzy wydasz na markowe kosmetyki, to i tak nie uda Ci się osiągnąć świetnego efektu bez dbania o szeroko pojętą higienę życia. Większość z nas ma z tym niestety problem. Jesteśmy wiecznie zabiegane, mamy na głowie dużo spraw, które momentami nas przygniatają. Nie jest natomiast prawdą, że piękną urodą mogą się pochwalić tylko te kobiety, które przez cały dzień leżą i pachną. Nawet będąc aktywną zawodowo i rodzinnie masz duże pole do popisu w zakresie zadbania o siebie. Zacznij jednak od pozbycia się tych kilku szkodliwych nawyków.

Nie wysypiasz się

Sen jest bardzo ważny nie tylko dla prawidłowej pracy Twojego mózgu, ale też funkcjonowania całego organizmu. Gdy jesteś niewyspana, zawsze wyglądasz źle i próbujesz się ratować kosmetykami oraz makijażem. Nie musisz oczywiście spać po 10-12 godzin na dobę – wystarczy 7, ale przespanych bez przerwy. Staraj się też zmienić harmonogram dnia w taki sposób, aby w tygodniu móc się kłaść do łóżka około 22-22.30 i wstawać o 6 rano. Będziesz mieć więcej czasu na zjedzenie porządnego śniadania, dobranie garderoby i pomalowanie się.

Nie nawadniasz organizmu

Jeśli Twój organizm nie jest dostatecznie nawodniony, to prędzej czy później odbije się to na wyglądzie Twojej skóry i włosów, nie wspominając już o paznokciach. Pamiętaj, że nawilżać trzeba się nie tylko od zewnątrz, ale też od wewnątrz. Staraj się więc codziennie wypić minimum 1,5 litra wody mineralnej, zastępując nią kawę i herbatę, a już szczególnie alkohol – każdy z tych napojów paradoksalnie odwadnia organizm.

Stosujesz niezdrową dietę

Zła dieta ma bezpośrednie przełożenie na Twój wygląd – i nie chodzi wcale tylko o figurę. Odżywiając się półproduktami, sięgając po zbyt dużo cukru i tłuszczów trans (zawartych np. w słodyczach), sumiennie „pracujesz” na przyspieszenie procesów starzeniowych. Jako pierwsze zbuntują się Twoje włosy, które zaczną wypadać z powodu zaburzenia cyklu ich wzrostu (efekt niedoboru składników odżywczych). Później przyjdzie czas na skórę i paznokcie.

Nie uprawiasz żadnego sportu

Nie musisz oczywiście od razu zacząć biegać półmaratonów czy codziennie mordować się na siłowni. Ważne jest natomiast, aby znalazła czas na jakąkolwiek formę aktywności fizycznej. Zamiast oglądać seriale na Netflixie, wyjdź sobie na spacer, spróbuj nordic walking, przeproś się z rowerem. Świetny jest też basen.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.