Żółte paznokcie u stóp? Sprawdź skuteczne domowe sposoby

Antoni Kwapisz
15.07.2021

Żółknięcie paznokci u stóp nie zawsze zwiastuje grzybicę. Może to być spowodowane np. noszeniem nieodpowiedniego obuwia czy niedostateczną higieną. Jeśli planujesz wykonać pedicure, to wskazane jest, aby najpierw poradzić sobie z problemem pożółkłych paznokci. Na szczęście są na to proste domowe sposoby, które opisujemy w naszym poradniku.

Pasta do zębów

Zaskoczona? A jednak! Zwykła pasta do zębów może świetnie poradzić sobie z problemem pożółkłych paznokci – szczególnie ta wybielająca. Metoda jest banalnie prosta: nałóż pastę na paznokcie, a następnie zacznij je szczotkować zwykłą szczoteczką do zębów. Pianę zostaw na kilka minut, następnie spłucz i oceń efekt. Ten sposób trzeba stosować kilka razy dziennie, aby szybko pozbyć się żółtego nalotu.

Woda utleniona i soda oczyszczona

Jeśli oczekujesz bardzo szybkich i świetny rezultatów, to wykorzystaj tę również łatwą metodę. Musisz przygotować roztwór wody utlenionej i sody oczyszczonej – na 5 łyżek wody dodaj 7 łyżek sody i zmieszaj wszystko w szklance zwykłej wody. Przelej roztwór do miski i zanurz w niej palce u stóp. Mocz przez kwadrans.

Rada

Możesz również nałożyć na paznokcie pastę z wody utlenionej i sody, która działa szybciej – trzyma się ją na paznokciach przez około 10 minut.

Ocet

Na pewno masz go w domu, a być może wiesz też, że ma on silne właściwości myjące i odtłuszczające. W tym przypadku bardziej interesuje nas natomiast to, że ocet rozjaśnia różne powierzchnie, w tym właśnie paznokcie. Dodatkowym efektem będzie zwalczenie bakterii i grzybów. Nalej ocet do miski i mocz w niej stopy przez kilka minut, powtarzając zabieg codziennie aż do uzyskania pożądanego efektu.

Sok z cytryny

Cytryna także ma właściwości wybielające. Aby wykorzystać ten sposób musisz tylko wycisnąć sok z cytryny do miski i zmieszać z odrobiną wody. Zanurz stopy w gotowym roztworze, dodatkowo nacierając nim paznokcie przy użyciu wacików kosmetycznych.

Możesz również zastąpić sok z cytryny kwaskiem cytrynowym, który trzeba jedynie zmieszać z wodą. Mocz paznokcie w roztworze przez kilka minut, a po wysuszeniu zabezpiecz płytki oliwą z oliwek lub olejem roślinnym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.