Dieta na dowóz – dlaczego warto przetestować dietę pudełkową?

Mateusz Rąbalski
07.08.2019

Moda na prowadzenie zdrowego stylu życia to jedna z tendencji, jaką możemy zaobserwować, przeglądając popularne portale internetowe i media społecznościowe. Jednocześnie, patrząc na polskie ulice, możemy zauważyć zdecydowany wzrost liczby osób z nadwagą lub otyłych. Co ciekawe, obie te tendencje mają wpływ na obecny kształt rynku dietetycznego i popularność firm cateringowych. Dieta na dowóz cieszy się uznaniem zarówno wśród osób, które od zawsze dbały o sylwetkę i prowadzą aktywny tryb życia, jak i osób stroniących od wysiłku fizycznego i borykających się z nadmierną masą ciała.

Na czym polega catering dietetyczny?

Usługę cateringu dietetycznego często świadczą lokale gastronomiczne, dla których dieta na dowóz stanowi niejako drugi filar działalności. Oczywiście są na polskim rynku także firmy, które zajmują się wyłącznie dietą pudełkową, zatrudniają własnego dietetyka i dążą do nawiązania z klientami długofalowej współpracy. Sam catering dietetyczny w obu przypadkach wygląda jednak podobnie, tj. każdego dnia (niekiedy kilka razy w tygodniu – zależy od polityki firmy) do klientów trafia pięć zbilansowanych posiłków, przeznaczonych do spożycia w równych odstępach czasu. Posiłki zapakowane są w wygodne i higieniczne pudełka, które można zabrać ze sobą do pracy, na uczelnię czy zajęcia sportowe. Jedzenie jest gotowe do spożycia, zatem klient firmy cateringowej nie traci czasu na jego przygotowywanie.

Można pokusić się o stwierdzenie, że catering dietetyczny to usługa podnosząca komfort życia. Dieta na dowóz jest rozwiązaniem pozwalającym na oszczędność czasu. Nie trzeba robić zakupów, nie trzeba gotować i nie trzeba zmywać po eksperymentach kulinarnych. Nie trzeba nawet ruszać się z domu, ponieważ firmy cateringowe dowożą posiłki pod adres zamieszkania (może to być również adres zakładu pracy).

Dieta na dowóz a walka z nadwagą

Klientami firm cateringowych są często osoby borykające się z nadmierną masą ciała. Prowadzenie diety polegającej na samodzielnym komponowaniu posiłków i liczeniu kalorii jest dla nich mocno problematyczne, a w efekcie nieskuteczne. Dzięki temu, że istnieje taka usługa jak dieta na dowóz w Warszawie czy innym większym mieście (obecnie również w małych miastach funkcjonują firmy cateringowe), nie muszą martwić się więcej o kaloryczność posiłków. Każdy z dostarczonych posiłków ma określoną ilość kalorii, a ich dzienny bilans pozwala na systematyczne chudnięcie. Prowadzenie diety jest też znacznie łatwiejsze, kiedy w pudełkach czekają gotowe posiłki, za które uiściliśmy opłatę. Trudno w takiej sytuacji o spożywanie innych, niezdrowych posiłków.

Dieta na dowóz powinna być dostosowana do potrzeb danej osoby, zatem nie należy zamawiać diet ani o zbyt niskiej, ani o zbyt wysokiej kaloryczności. Przed złożeniem zamówienia warto natomiast obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, wskazane jest również odbycie konsultacji z dietetykiem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, niektóre firmy cateringowe oferują taką usługę.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.