Jak walczyć ze starzeniem się skóry?

Początek nowego roku jest momentem, kiedy wiele z nas zaczyna zdawać sobie sprawę z upływającego czasu, a jednym z popularnych postanowień noworocznych jest systematyczna walka ze starzeniem się skóry. O czym należy pamiętać, żeby doczekać się spodziewanych efektów i dotrzymać danej sobie obietnicy?

Aby skóra pozostała długo młoda i jędrna, trzeba zacząć od jej nawilżenia i to zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Jeżeli tego jeszcze nie robisz – Twoim postanowieniem noworocznym powinno być picie przynajmniej 6 szklanek wody (najlepiej niegazowanej) każdego dnia. Poza tym, że pomoże to w zachowaniu odpowiedniego stopnia nawilżenia, to pozbędziesz się z organizmu szkodliwych toksyn. Postaw sobie przy łóżku szklankę wody, tak żeby zacząć od niej dzień. Codziennie używaj również dobrego kremu nawilżającego i przynajmniej raz w tygodniu zrób sobie odżywczą maseczkę.

Za proces starzenia się skóry w dużym stopniu odpowiedzialne są promienie UV. Dlatego w tym roku zrezygnuj z solarium i chroń skórę przed słońcem. Używanie kremów z filtrem jest konieczne nie tylko latem. Na rynku znajdziesz obecnie wiele kosmetyków do codziennej pielęgnacji, które zawierają filtry UV. Koniecznie wypróbuj któryś z nich. Jeżeli chcesz, żeby Twoja skóra zachwycała opalenizną – użyj kosmetyków brązujących. Za kilkanaście lat będziesz sobie dziękować za tę decyzję .Zapobiegniesz przedwczesnemu starzeniu się skóry i zmianom pigmentacyjnym.

Zawsze dobrym pomysłem jest także wizyta w salonie lub klinice urody. Warto poddać się specjalistycznym zabiegom, które zaprojektowane zostały właśnie po to, by pomóc nam w walce z upływającym czasem. Dodatkową zaletą jest możliwość konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem, którzy pomogą nam w ułożeniu najlepszego planu pielęgnacji. Pamiętajmy jednak, żeby wybrać zaufane miejsce, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Jeżeli chcesz, żeby Twoja skóra jak najdłużej wyglądała młodo, pamiętać musisz o tym, że na jej stan wpływa Twoja ogólna kondycja i samopoczucie. Bardzo ważne jest, abyś prowadziła zdrowy tryb życia. Zwróć uwagę na swoją dietę, powinna być pełna warzyw i owoców, ogranicz alkohol, słodycze i fast foody. Nie zapomnij o aktywności fizycznej. Zwiększa przepływ krwi w skórze, co w konsekwencji prowadzi do jej większego dotlenienia, pomaga pozbyć się wolnych rodników i toksyn. Ponadto, staraj się wysypiać – wypoczęta skóra wygląda zawsze lepiej i młodziej.

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką urody Beauty Duty (www.beautyduty.pl).

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.