Japoński masaż Shiatsu w zaciszu własnego domu

Mateusz Rąbalski
07.10.2019

Przygaszone światło, kojąca muzyka, aromat eterycznych olejków... Ten miły klimat kojarzy się z gabinetem masażysty. Masaż, to doskonały sposób na relaks oraz regenerację mięśni, na także niezaprzeczalne działanie prozdrowotne. W zabieganym świecie współczesnego człowieka staje się coraz bardziej popularny. Jednak nie zawsze możemy  pozwolić sobie na wizytę w salonie masażu i skorzystać z usług masażysty. Wiadomo, że taka wizyta bywa kosztowna, ale także brak czasu sprawia, że nie możemy udać się do masażysty tak często jak tego potrzebujemy. W takiej sytuacji, doskonałym rozwiązaniem może okazać się poduszka masująca shiatsu. Klimat gabinetu SPA przeniesie do naszego domu.

Masaż Shiatsu, japońska tradycja uzdrawiania

Masaż Shiatsu nazywany jest akupunkturą bez igieł. Wywodzi się z chińskich masaży starożytnych, głównie z Tui Na i jako technika japońska rozwinął się dopiero w XX wieku. Polega na uciskaniu odpowiednich miejsc na ciele, by odblokować przepływ życiodajnej energii Chia i rozluźnić mięśnie. Celem masażu jest wsparcie organizmu w regulacji działania wszystkich narządów. Poprzez uciskanie odpowiednich punktów odblokowane zostają meridiany, kanały przepływu energii. Co reguluje pracę narządów i rozluźnia mięśnie. Pomaga bardzo skutecznie walczyć z bólem i stresem.

Japoński masaż Shiatsu we własnym domu

Tradycja masażu przyszła do nas ze Wschodu. Kojąca egzotyka rytuału shiatsu staje się coraz bardziej popularna. I choć żadko mamy możliwość by chodzić do masażysty codziennie, to istnieje możliwość, by leczniczy masaż shiatsu zagościł w naszym domu. Poduszka masująca shiatsu jest świetnym rozwiązaniem, by z dobrodziejstw tej techniki korzystać każdego dnia.

Poduszki shiatsu do szyi i karku są w stanie skutecznie zastąpić masażystę. Warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt i dbać o własną kondycję bez ograniczeń. Poduszki są zaprojektowane z myślą o kształcie szyi i kręgosłupa. Najczęściej wykorzystują wibracje i uciskanie, co pozwala skutecznie rozluźnić mięśnie, dzięki czemu niwelowane są niepożądane objawy. Poduszki shiatsu wykorzystują elementy akupresury, umożliwiając prawidłowy przepływ energii w organizmie. Jest to skuteczna metoda usprawniająca działanie całego organizmu. Pomaga także pozbyć się bólu i uciążliwych napięć mięśniowych.

Kształt poduszek dostosowany jest do kształtu szyii i karku ale można ich skutecznie używać do masowania innych części ciała. Wysokiej jakości poduszka masująca, to dobra inwestycja, która pozwoli uporać się z przykrymi, codziennymi dolegliwościami.

Najlepsze poduszki masujące wykorzystujące technikę masażu shiatsu znajdziesz na www.casada.pl

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.