Lemon Detox, czyli odtruwamy organizm... lemoniadą

Rzekomo to dzięki tej diecie Beyonce wróciła do świetnej formy już w kilka tygodni po porodzie. Lemon Detox to hit w Hollywood, z którego zaczęły korzystać kobiety na całym świecie. Idea jest prosta: chodzi o zafundowanie organizmowi odtruwania z toksyn przy pomocy specjalnie przygotowanej lemoniady. Brzmi banalnie, ale jest jeden kruczek. Poza tą lemoniadą nie można przyjmować żadnych innych płynów i pożywienia.

Dieta lemoniadowa

Tę dietę wymyślono już w latach 70. ubiegłego wieku. Polega ona na całkowitym wykluczeniu jedzenia jakichkolwiek pokarmów przez okres około 10-12 dni. Organizmowi w tym czasie musi wystarczyć specjalny napój. Dzienna dawka wynosi 2,5 litra lemoniady, której głównym składnikiem jest oczywiście cytryna, ale nie tylko.

Do lemoniady dodaje się także wodę, syrop klonowy, imbir i pieprz cayenne. Wszystkie te składniki mają znakomity wpływ na trawienie, a przede wszystkim doskonale radzą sobie z usuwaniem toksyn z organizmu. Jednym z efektów diety lemoniadowej jest szybka utrata wagi – może ona wynieść nawet do 5 kilogramów w tydzień.

Rada

Jeśli wizja głodówki Cię przeraża, może zastosować lżejszą wersję Lemon Detox. Lemoniadą zastępuje się jeden z posiłków w ciągu dnia.

Diety lemoniadowej nie wolno przedłużać w nieskończoność. Należy się trzymać 10-12 dniowego planu. W Internecie niestety można się natknąć na wiele historii kobiet, które głodówkę ciągnęły nawet przez półtora miesiąca! Jest to bardzo niebezpieczne dla organizmu.

Kontrowersje

Lekarze są podzieleni w sprawie Lemon Detox. Ta dieta rzeczywiście przynosi zaskakująco dobre efekty, ale na pewno nie należy jej przedłużać, ponieważ skończy się to znacznymi niedoborami żywieniowymi. Należy również pamiętać, że każda głodówka – bo tym de facto jest dieta lemoniadowa – kończy się potrzebą zaspokojenia głodu, przez co większość osób i tak wraca do poprzedniej wagi, a nawet ją przekracza.

Jakie efekty?

Lemoniadowy detoks rzeczywiście przynosi korzyści dla organizmu. Efekt jest widoczny gołym okiem, bo pozbycie się toksyn wpływa na poprawę wyglądu włosów, skóry, paznokci i samopoczucia. Problem w tym, że jeśli wrócisz do starych nawyków żywieniowych, to w Twoim organizmie znów zacznie się roić od toksyn i cała dieta pójdzie na marne.

Dlatego pamiętaj: żadne detoksy nie zastąpią rozsądnej, zdrowej diety, która musi być wsparta aktywnością fizyczną!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.