Oczyszczanie organizmu - 5 zasad diety

Antoni Kwapisz
20.03.2018

Ciągle dopadają Cię infekcje i męczące dolegliwości trawienne, czujesz zmęczenie i trudno Ci się na czymkolwiek skupić? Widzisz, że Twoje włosy wypadają garściami, a paznokcie łamią się na potęgę? Szukasz w internecie chorób, na które wskazują nękające objawy i z każdą kolejną ogarnia Cię coraz większe przerażenie. Pora z tym skończyć! Zanim pójdziesz do lekarza z gotową internetową diagnozą, oczyść swój organizm z toksyn i zobacz, jak diametralnie zmieni się Twoje samopoczucie. Oto pięć zasad diety na oczyszczanie organizmu.

Wszechobecne toksyny

W ściśle słownikowym rozumieniu, toksyny są substancjami, które wytwarzają żywe organizmy i które mają właściwości trujące dla innych organizmów. Jednak rozwój cywilizacyjny sprawił, że pod pojęciem „toksyny” znajdują się również szkodliwe substancje, które wprowadza do środowiska człowiek przy okazji swojej działalności. Przyszło nam żyć w czasach, w których toksyny są wszechobecne i nie mamy już możliwości ich całkowitego wyeliminowania. Toksyny przyjmujesz z każdym oddechem, posiłkami, a także wchłaniasz je przez swoją skórę.

Budowa organizmu człowieka jest przystosowana do samoczynnego oczyszczania się ze szkodliwych związków, jednak w okresie zimowym, kiedy metabolizm zwalnia, proces usuwania toksyn nie przebiega tak efektywnie – zauważa Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse – Im większe stężenie szkodliwych substancji, tym większe obciążenie narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu (m.in. skóry, wątroby, nerek, układu trawiennego, płuc). To podnosi ryzyko wystąpienia chorób tych organów, a także zaburzeń przemiany materii, prowadzących do nadwagi i otyłości. Co zatem można zrobić?

Sprawdź, czy dieta oczyszczająca jest dla Ciebie

Dieta oczyszczająca jest dedykowana przede wszystkim dla osób, które nie mają uregulowanego trybu życia, często sięgają po gotowe posiłki i alkohol, a w menu królują potrawy tłuste i słodkie. Jeśli do tego dochodzi brak ruchu, nikotyna, leki i nadwaga – oczyszczanie organizmu można uznać za niezbędną praktykę.

Wykreśl z diety...

Pierwszym krokiem do oczyszczenia organizmu z toksyn jest wyeliminowanie z jadłospisu produktów wysoko przetworzonych, wzbogacanych sztucznymi barwnikami i aromatami, a także chemicznymi substancjami smakowymi i konserwującymi. Z Twojego menu muszą zniknąć przekąski typu chipsy/chrupki, słodycze, napoje gazowane i dosładzane. Warto zdecydować się na (przynajmniej czasową) abstynencję od alkoholu, zupełne (lub chociaż połowiczne) wyłączenie nikotyny, kawy i czarnej herbaty. Zrezygnuj z soli, ponieważ ta blokuje wodę w tkankach, a tym samym blokuje usuwanie toksyn.

Postaw na warzywa

Warzywa (najlepiej te sezonowe ze sprawdzonych ekologicznych gospodarstw) to od dziś podstawa. Nie może ich zabraknąć w żadnym z pięciu posiłków, które zjesz w ciągu dnia (pamiętaj o trzygodzinnym odstępie między posiłkami, a także między ostatnim posiłkiem a snem). Owoce jedz dwa razy dziennie. Jeśli lubisz soki, pij wyłącznie świeże i bez żadnych dodatków. Poza warzywami, koniecznie włącz do swojej diety ich kiełki i kiszonki, a także kasze i rośliny strączkowe. Jeśli zastanawiasz się, co z innymi produktami – podpowiadamy: produkty mleczne (najlepiej z koziego mleka bez dodatków), białe mięso i ryby jedz trzy razy w tygodniu.

Pij więcej wody

Prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne, kiedy chcesz wspomóc oczyszczanie organizmu. Średnia optymalna ilość przyjmowanych płynów powinna wynosić około 2 litrów dla młodzieży i kobiet, a dla mężczyzn norma wynosi około 2,5 litra. Pamiętaj, że nie możesz napić się „na zapas” - aby zachować prawidłowy poziom nawodnienia, pij po kilka łyków wody, najlepiej co 15-20 minut.

Skorzystaj ze wsparcia

Dieta oczyszczająca to wyzwanie, ale jeśli chcesz je podjąć – masz wsparcie specjalistów. Wystarczy zapisać się na wizytę do jednej z placówek sieci Centrów Dietetycznych Naturhouse, gdzie dietetyk przedstawi Ci dokładny plan diety oraz wskaże naturalne suplementy, które umożliwią Ci skuteczny, a zarazem bezpieczny detoks.

Dieta oczyszczająca to sprawdzony sposób na odciążenie organizmu, który na co dzień musi borykać się sam z zagrożeniami, jakie niosą toksyny. Przełom zimy i wiosny, kiedy następuje swoista kumulacja szkodliwych substancji w organizmie, to świetny moment na podjęcie takiej kuracji – zapewnia specjalistka od reedukacji żywieniowej.

Aby dieta oczyszczająca naprawdę pomogła, trzeba do tematu podejść w odpowiedzialny sposób. Zdecyduj się na dietę oczyszczającą już teraz, aby powitać nowy sezon wiosna/lato 2018 w doskonałej formie i świetnym nastroju. Jeśli chcesz przeczytać więcej nie tylko na temat oczyszczania organizmu, ale również skutecznego odchudzania, zajrzyj na stronę: http://badzkims.com.pl/skuteczne-odchudzanie-5-podstawowych-zasad/

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.