Odczuwasz spadek formy? Zafunduj organizmowi oczyszczenie z toksyn

Toksyny czają się wszędzie: w jedzeniu, w powietrzu i w wodzie, czyli we wszystkim, z czym masz kontakt na co dzień. Twój organizm jest wyposażony w mechanizmy obronne, które jednak wymagają okresowego wsparcia. Gdy go nie zapewniasz, zaczynasz odczuwać spadek formy, zauważasz też pogorszenie swojego wyglądu. To wyraźny sygnał, że czas najwyższy zafundować ciału solidnie oczyszczenie z nagromadzonych toksyn. Nie jest to wcale trudne, ale wymaga zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń.

Skutki nadmiernego nagromadzenia toksyn w organizmie

Narządami, które odpowiadają za usuwanie toksyn, są nerki, wątroba, jelita oraz skóra. U osób stosujących nieprawidłową dietę i prowadzących niehigieniczny tryb życia (mało ruchu, używki, przepracowanie), proces ten jest zaburzony, co z czasem prowadzi do odłożenia się w organizmie zbyt dużej ilości toksyn. Objawy takiego stanu rzeczy są trudne do przeoczenia. Mówimy tutaj m.in. o:

  • Powracających infekcjach;
  • Notorycznym zmęczeniu;
  • Bezsenności;
  • Powtarzających się stanach depresyjnych;
  • Przybieraniu na wadze;
  • Wypadaniu włosów;
  • Pogorszeniu wyglądu skóry (np. pojawienie się trądziku);

Tych objawów nie wolno bagatelizować, ponieważ stanowią pierwszy sygnał alarmowy, że Twoje ciało wymaga pilnej interwencji i zabiegów oczyszczania z toksyn. Nie musisz od razu biec do lekarza. Zacznij od podstawowych sposobów, które w wielu przypadkach okazują się być w zupełności wystarczające.

Zmiana diety

Bez tego ani rusz. Większość toksyn trafia do Twojego ciała wraz z przetworzonym jedzeniem, dlatego natychmiast wyklucz je ze swojej diety. Zrezygnuj ze słodyczy, słonych przekąsek, półproduktów i jedzenia zawierającego dużo chemii. Zastąp je produktami naturalnymi, bogatymi w błonnik (stymuluje układ trawienny i przyspiesza oczyszczanie układu pokarmowego z toksyn). Zamiast kawy i czarnej herbaty wybieraj wodę mineralną i zieloną herbatę. Bezwzględnie włącz do jadłospisu jak najwięcej warzyw i owoców, ale też kasz, produktów zbożowych (najlepiej bez glutenu) i pełnoziarnistego pieczywa.

Dużo ruchu

Uprawianie sportu jest jedną z najlepszych metod usuwania toksyn z organizmu. Ruch wzmaga perystaltykę jelit, usprawnia też funkcjonowanie nerek i wątroby. Koniecznie więc znajdź trochę czasu, by każdego dnia zafundować swojemu ciału odrobinę wysiłku fizycznego. Mogą to być spacery, trucht, później bieg, jazda na rowerze, basen, taniec. Badania naukowe wykazały, że pół godziny aktywności fizycznej dziennie zwiększa zdolność samooczyszczania organizmu nawet o 50%!

Zadbaj o swoją skórę

Skóra pełni nie tylko funkcję ochronną, ale też umożliwia usuwanie toksyn z organizmu (głównie w procesie pocenia). Aby jednak było to możliwe, należy zadbać o jej solidne oczyszczenie. Raz w tygodniu zafunduj więc sobie odżywczy peeling, np. z fusów kawy czy soli morskiej (uwaga jednak – sól mocno podrażnia wrażliwą skórę). Jeśli nie masz czasu ani ochoty, by samodzielnie organizować sobie domowe SPA, regularnie odwiedzaj gabinet kosmetyczny. Zrezygnuj również z kosmetyków zawierających silne detergenty – zastąp je np. naturalnymi szamponami i olejkami eterycznymi dodawanymi do kąpieli.

Jeśli połączysz wszystkie te sposoby i będziesz w tym konsekwentna, w krótkim czasie zauważysz znaczną poprawę swojego wyglądu, a także poczujesz się o wiele lepiej. Czasami najprostsze rozwiązania okazują się najskuteczniejsze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.