Proste ćwiczenia na mięśnie Kegla

Mateusz Rąbalski
01.03.2021

Mięśnie Kegla pełnią niezwykle istotną funkcję w kobiecym organizmie. Między innymi to dzięki nim możemy utrzymywać mocz i komfortowo korzystać z toalety czy odczuwać przyjemność z seksu. Osłabienie tych mięśni jest najczęstszą przyczyną nietrzymania moczu oraz niskiej satysfakcji ze współżycia. Nie ważne, ile masz lat. Powinnaś regularnie ćwiczyć swoje mięśnie Kegla, co nie jest wcale trudne, ani bardzo męczące. Sprawdź gotowe zestawy ćwiczeń do wykonania w domu.

Pozycja na plecach

Aby wykonać to ćwiczenie musisz się położyć na plecach na twardym podłożu, np. podłodze. Następnie zegnij nogi w kolanach, a stopy oprzyj na podłodze. Pamiętaj o rozstawieniu nóg na szerokość bioder. W kolejnym kroku włóż sobie dłonie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Teraz seriami dociskaj odcinek lędźwiowy do dłoni, próbując przy tym oderwać biodra od podłoża i zaciskając mięśnie dna miednicy. Ćwiczenie wykonuj przez 10 minut i powtarzaj 3 razy dziennie.

Pozycja na brzuchu

Aby zacząć ćwiczenie połóż się na brzuchu i ułóż sobie ręce pod czołem. Następnie staraj się wypchnąć plecy do góry, jednocześnie podwijając pod siebie miednicę. Pilnuj, aby spojenie łonowe, nogi oraz klatka piersiowa cały czas dotykały ziemi. Uniesiony może być tylko brzuch. Ćwiczenie wykonuj seriami przez 10 minut i powtarzaj 3 razy dziennie.

Pozycja stojąca

Jest to najłatwiejsze, a jednocześnie bardzo skuteczne ćwiczenie. Aby je wykonać wystarczy tylko, że stojąc zaczniesz z całej siły zaciskać mięśnie krocza, zupełnie tak, jakbyś chciała wstrzymać upływ moczu. Każdy skurcz wytrzymaj przez około 10 sekund i odpuść. Powtarzaj to ćwiczenie tak często, jak tylko się da, również pracując przed komputerem czy będąc na zakupach.

Docelowo możesz również pomyśleć o zakupie akcesoriów do ćwiczenia mięśni Kegla – szczególnie pomocne okazują się być tutaj specjalne kulki, które poza walorem terapeutycznym mogą również stanowić ciekawy gadżet… erotyczny, urozmaicający pożycie. Pamiętaj, aby ćwiczenia wykonywać regularnie i tak często, jak tylko masz możliwość. Nie są ani trudne, ani męczące, a przynoszą świetne rezultaty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.