Banalne sposoby na wyczyszczenie białych trampek. Wszystko znajdziesz w domu!

Maciej Piwowski
29.05.2019

Białe trampki to obuwie, które zawsze warto mieć w swojej szafie. Są bardzo uniwersalne, można je założyć zarówno do luźnej, jak i biurowej stylizacji, zyskując tym samym nieoczywisty, oryginalny element stroju. Z białymi trampkami jest tylko jeden problem: bardzo szybko się brudzą i wtedy nie wyglądają już tak efektownie. Na szczęście można sobie z tym łatwo poradzić w domu, w dodatku przy użyciu produktów, które znajdziemy w kuchni czy w łazience. Sprawdź trzy świetne sposoby na wyczyszczenie białych trampek!

Pasta z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona to chyba najbardziej uniwersalny środek, jaki można znaleźć w każdym domu. Dzięki właściwościom czyszczącym świetnie sprawdza się do usuwanie różnych zabrudzeń. Oczywiście można ją wykorzystać także do przywrócenia śnieżnobiałego koloru trampkom. Jak to zrobić?

Łyżeczkę sody oczyszczonej połącz z odrobiną octu i dokładnie wymieszaj, aż uzyskasz papkę. Następnie zwilż powierzchnię trampek zwykłą wodą i zacznij nakładać pastę z sody przy pomocy szczoteczki. Delikatnie wcieraj, zwłaszcza w najmocniej zabrudzonych miejscach. Zostaw na kilka minut, a na końcu dokładnie spłucz miksturę pod bieżącą wodą. Efekt będzie świetny! Ten zabieg możesz powtarzać nawet co tydzień i wykorzystać go do wyczyszczenia zarówno materiału, jak i gumy.

Wybielacz

Tutaj od razu zaznaczmy, że wybielacza możesz użyć wyłącznie do wyczyszczenia gumowej części trampek, np. nosków. Nie stosujemy tego środka na część materiałową, ponieważ mogłoby to doprowadzić chociażby do wywabienia nadruków czy powstania brzydkich i nieusuwalnych przebarwień.

Jak użyć wybielacza do umycia gumowej części trampek? To bardzo proste. Nalej odrobinę środka do szklanej miseczki, weź patyczek do czyszczenia uszu i po namoczeniu po kolei przecieraj gumę. Wystarczy kilka chwil, a trampki będą wyglądać jak nowe. Pamiętaj, aby do zabiegu założyć gumowe rękawiczki.

Pasta do zębów

Zwykła pasta do zębów potrafi zdziałać cuda i świetnie poradzi sobie z doczyszczeniem nawet mocno zabrudzonych trampek. Do przeprowadzenia tego zabiegu będziesz oczywiście potrzebować szczoteczki do zębów oraz odrobiny płynu do mycia naczyń. Zaczynamy!

W pierwszym kroku zamocz szczoteczkę w płynie i nanieś na powierzchnię trampek, delikatnie szorując. Powstanie piana, którą należy zebrać papierowym ręcznikiem. Wstępne czyszczenie za nami. Teraz wystarczy już tylko nałożyć pastę do zębów na szczoteczkę i po kolei szorować materiałową powierzchnię trampek. Uwaga! Do tego zabiegu nadaje się wyłącznie biała pasta do zębów.

Piany nie spłukuj, jej nadmiar zbierz ręcznikiem i zostaw buty do wyschnięcia. Po 2-3 godzinach możesz spłukać miksturę. Trampki susz w temperaturze pokojowej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.