Dlaczego powinnaś w końcu kupić sobie suszarkę elektryczną?

Jerzy Biernacki
22.10.2020

Suszarka elektryczna może się wydawać zbędnym luksusem, ale tak powie tylko ktoś, kto nigdy nie miał jej w domu. Jeśli zakup suszarki od pewnego czasu chodzi Ci po głowie, to najwyraźniej ten sprzęt jest Ci potrzebny. Akurat w przypadku suszarki elektrycznej można bez żadnego ryzyka stwierdzić, że jest to inwestycja, z której będziesz bardzo zadowolona – a już po kilku tygodniach nie będziesz sobie wyobrażać bez niej życia. Założymy się? Tymczasem sprawdź argumenty, które przemawiają za tym, abyś wreszcie kupiła sobie tę suszarkę elektryczną.

Koniec z rozwieszaniem prania

Przyznaj, że bardzo tego nie lubisz. Rozwieszanie prania jest czasochłonne, a przecież później trzeba je jeszcze zdjąć z suszarki czy linek. Nie zapominajmy też o tym, że tradycyjna suszarka zajmuje dużo miejsca – zwykle stawiamy ją w salonie i raczej nie jest to element ozdobny… Podczas suszenia ubrań wydziela się też nieprzyjemna woń wilgoci. No i w dżdżyste dni jest problem, aby doczekać się suchych ubrań w rozsądnym czasie – potrafi to zająć nawet kilka dni!

Dużo mniej prasowania

Czy wiesz, że część ubrań wyjętych z suszarki możesz od razu schować do szafy bez prasowania? Nowoczesne suszarki elektryczne posiadają programy minimalizujące zagniecenia. Jasne, że nie unikniesz prasowania koszul czy bluzek wyjściowych, ale już ubrania dziecięce, t-shirty czy mniej oficjalne ciuchy spokojnie możesz po złożeniu schować do szafy i zapomnieć o spędzaniu kilku godzin przy desce do prasowania.

Porządek w domu

Zwłaszcza, gdy masz małe dzieci, które non-stop się brudzą. Na pewno znasz ten widok, kiedy to ubrania do prania walają się po całej łazience, bo nie ma już na nie miejsca w koszu. Suszarka elektryczna rozwiąże ten problem od ręki. Zaraz po wypraniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki, a po 2-3 godzinach większość z nich można już schować do szafy.

Ogromna oszczędność czasu

Suszarka oszczędza czas na wiele sposobów. Po pierwsze: mniej prasowania. Po drugie: żadnego rozwieszania i zdejmowania ubrań z przenośnej suszarki. Po trzecie: program suszenia można zaplanować z opóźnionym startem, dzięki czemu wysuszone i gotowe do ułożenia w szafie ubrania będą na Ciebie czekać np. po powrocie z pracy.

Suszarka elektryczna wcale nie jest droga w eksploatacji

To mit, że suszarki pobierają ogromne ilości prądu. Współczesne modele są już wyposażone w pompę ciepła, a tym samym imponują energooszczędnością. Standardowe zużycie prądu w ciągu roku mieści się w przedziale od 150 do 200 kWh. W przeliczeniu na złotówki daje to od 90 do 120 złotych rocznie! To chyba niewysoka cena za komfort, jaki zagwarantuje Ci suszarka elektryczna, prawda?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.