Funkcjonalne biurko: jak je kupić?

Maciej Piwowski
09.06.2021

Choć opisując życie zawodowe mówi się o spędzeniu całego dnia za biurkiem, niewiele osób przywiązuje wagę do jakości tego mebla. To błąd. By ułatwić sobie pracę, naukę, a często i umilić czas wolny, konieczny jest zakup biurka, spełniającego kilka istotnych kryteriów. Tymczasem większość kupujących wyposażenie firmy, czy mieszkania większy nacisk kładzie na profil fotela i choć trudno nie zgodzić się z założeniami, mówiącymi o zdrowym kręgosłupie, nie należy skupiać się tylko i wyłącznie na miejscu siedzącym. Komfortowa, wygodna praca to również właściwie dopasowane parametry biurka. Sprawdź, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy w sklepie meblowym i dlaczego biurka dąb sonoma cieszą się taką popularnością i są najczęściej rekomendowanymi modelami biurek.

Gry, praca, czy nauka? Określ przeznaczenie biurka przed jego zakupem

Tak jak w przypadku innych rodzajów mebli, tak i kupując biurko musimy określić jego podstawowe zadanie. Czemu ma służyć? Czy potrzebujemy typowego biurka gamingowego, by oddawać się rozrywce, czy też biurka do pokoju ucznia? A może interesuje nas biurko do pracy zdalnej? Pamiętajmy, że każdy z typów odznacza się innymi parametrami, ale i doposażeniem. Przykładowo biurka służące do gier, albo pracy zdalnej mają często węższe blaty i miejsce w którym można ulokować kable. Z kolei dla nastolatka najlepszym wyborem będą biurka dąb sonoma, uzupełnione o dodatkowe szuflady oraz półki, przydatne w trakcie nauki w szkole: to tu znajdą miejsce zeszyty, książki oraz szkolne przybory. 

Styl pomieszczenia: zwróć uwagę na aranżację wnętrza

Planujesz urządzić mieszkanie w stylu industrialnym? Do wnętrz cechujących się surowością, minimalistycznym akcentem oraz zredukowaną liczbą dodatków idealnie pasują loftowebiurka dąb sonoma. Wzbogacone o oryginalną, stalową konstrukcję i stabilną ramę, nie tylko zapewni użytkownikowi trwałość przez długie lata, ale i nada pomieszczeniu jeszcze bardziej surowego klimatu. Z kolei wysokiej jakości blat cechujący się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania sprawi, że zakup będzie udany, a biurko na trwałe zagości w Twoich czterech kątach, bez konieczności wymiany po intensywnej eksploatacji. 

Parametry biurka: jak dopasować biurko idealne?

Konkretny model biurka musi być dopasowany do osoby, która będzie je użytkowała. Dużą popularnością na rynku cieszą się modele dostępne w sklepach Edinos oraz Homebook.  Przyjmuje się, że blat roboczy powinien mieć szerokość około 80 centymetrów, zaś jego długość powinna oscylować wokół 100-120 centymetrów. To zaś, jaką wysokość mebla wybierzemy jest uzależnione od naszego wzrostu. Pamiętajmy, że spędzając dużo czasu przy biurku jesteśmy narażeni na wady postawy: dlatego starajmy się dobrze dopasować wysokość danego modelu: wysokie osoby nie powinny stawiać na niskie biurka, grozi to bowiem pochyloną postawą w trakcie wykonywania pracy. 

Biurka dąb sonoma: jak o nie dbać, by zachowały swój wygląd i właściwości?

By cieszyć się trwałością mebli wykonanych z drewna, należy odpowiednio dbać o ich pielęgnację. Pamiętajmy, by blat biurka oraz jego ramy przecierać preparatem z dodatku oleju lnianego lub wosku, nadadzą one meblowi odpowiedniego połysku. Wybrane przez nas środki powinny być przeznaczone do mebli drewnianych. Pamiętajmy, by do konserwacji nie używać silnych detergentów oraz ostrych, drucianych gąbek, ponieważ mogą one spowodować trwałe zarysowanie mebla. Blaty biurka dąb sonoma myjemy wzdłuż widocznych słojów. Prawidłowa konserwacja biurka zapewni mu ochronę przed kurzem na długi czas. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.