Gdzie postawić Thermomixa?

Mateusz Nowak
11.04.2023

Thermomix (i jego odpowiedniki) to marzenie niejednej pani domu. Gdy w końcu uda Ci się je zrealizować, to szybko się przekonasz, jak przydatne jest to urządzenie. Na początek jednak czeka Cię niemałe wyzwanie znalezienia miejsca na sprzęt, który wcale nie jest taki mały, jak mogłoby się wydawać. Gdzie postawić Thermomixa? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Koniecznie na blacie w kuchni

Zacznijmy od tego, że Thermomix musi stać na blacie. Jeśli schowasz go do szafki z myślą o każdorazowym wyjmowaniu urządzenia przed gotowaniem, to już teraz możemy zdradzić, że to się nie uda – po prostu nie będziesz korzystać z Thermomixa i de facto wyrzucisz mnóstwo pieniędzy w błoto.

Dostęp do prądu

Wiele osób o tym zapomina, tymczasem Thermomix wymaga podłączenia do prądu. Co ważne, urządzenie ma mocny silnik, którego uruchomienie stanowi spore obciążenie dla instalacji elektrycznej. Dlatego odradzamy podłączanie Thermomixa do wspólnego gniazdka z np. czajnikiem czy lodówką.

Swobodny dostęp do garnka

Thermomix trzeba ustawić w takim miejscu, które zapewnia swobodny dostęp z kilku stron. Dzięki temu gotowanie w urządzeniu będzie jeszcze łatwiejsze i szybsze. Nie skazuj się na przyjmowanie ekwilibrystycznych póz – wybierz miejsce nawet na środku blatu, byle tylko zachować pełną swobodę operowania przy sprzęcie.

Wolna przestrzeń nad Thermomixem

To ważne, aby nie stawiać urządzenia bezpośrednio pod wiszącą szafką – i to z dwóch powodów. Po pierwsze: para z gotowania może uszkodzić okleinę. Po drugie: będzie Ci niewygodnie wrzucać poszczególne składniki czy wyjmować cały garnek z ciężką zawartością.

Pamiętaj o Varomie

Varoma, czyli przystawka do gotowania na parze, zajmuje mnóstwo miejsca i bardzo poszerza całe urządzenie. Musisz to uwzględnić przy wyborze miejsca na Thermomix, aby nie okazało się, że nie jesteś w stanie założyć Varomy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie