Jak przekonać męża do zakupu suszarki elektrycznej?

Maciej Piwowski
18.11.2020

Suszarka elektryczna jest jednym z tych sprzętów, którego zakup zdecydowanie odmienia życie i czyni je dużo łatwiejszym. W dodatku ceny tych urządzeń w ostatnim czasie zauważalnie spadły. Dlaczego więc suszarka nadal nie jest podstawowym wyposażeniem polskich domów i mieszkań? Często na przeszkodzie stoją uprzedzenia – zwłaszcza te po stronie mężczyzn. Panowie uważają, że suszarka niszczy ubrania, jest droga w eksploatacji i w ogóle do niczego niepotrzebna. Jak więc przekonać męża do takiego zakupu? Oto sprawdzone sposoby.

Poproś, żeby sam rozwieszał ubrania na klasycznej suszarce

To zdecydowanie najskuteczniejszy sposób. Zwłaszcza, jeśli do tej pory tylko Ty odpowiadałaś w domu za pranie, suszenie i prasowanie ubrań. Tym razem zostaw to wszystko na barkach swojego faceta. Z pewnością będzie w ciężkim szoku, że zajmuje to tyle czasu, pewnie zacznie narzekać, że bolą go plecy od stania przy suszarce i desce do prasowania. Bądź jednak nieugięta. Dopóki nie przekona się, jak bardzo przydatnym urządzeniem jest suszarka, dopóty będzie kręcić nosem na pomysł jej zakupu.

Oznajmij mu, że od teraz sam prasuje swoje koszule

Jedną z podstawowym korzyści wynikających z posiadania suszarki elektrycznej jest to, że pozwala ona znacząco ograniczyć ilość rzeczy do prasowania. Modele z wyższej półki posiadają nawet funkcję zapobiegania zagnieceniom koszul, co już w ogóle jest bajką. Jeśli Twój mężczyzna codziennie zakłada świeżą koszulę, ale to Ty odpowiadasz za ich prasowanie, to czas stanąć okoniem. Powiedz mu, żeby sam sobie wyprał i wyprasował koszule. Po tygodniu zmięknie i wróci do tematu zakupu suszarki.

Z premedytacją rozstawiaj suszarkę na środku pokoju

A już najlepszym miejscem do tego jest podłoga na wprost telewizora! Gdy Twój facet się na to obruszy, no bo przecież za chwilę zaczyna się ważny mecz, to powiedz mu, że jest tak dużo prania, iż nie masz gdzie rozstawiać kolejnych suszarek. Napomknij, że problem można byłoby rozwiązać od ręki, gdybyście mieli w domu suszarkę elektryczną. Jesteśmy przekonani, że taka scena da mu do myślenia i przybliży go do zmiany swojego podejścia odnośnie do zakupu tego urządzenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.