Jak szybko i tanio odmienić wygląd tarasu na wiosnę?

Marek Szydełko
10.03.2021

Przydomowy taras jest miejscem, w którym teoretycznie powinniśmy spędzać większość wolnego czasu – przynajmniej w okresie od wiosny do jesieni. Problem w tym, że często nie jesteśmy zadowolonego z jego wyglądu. Zawsze brakuje pieniędzy, by urządzić go zgodnie z wyobrażeniami, nie mamy też energii i zdolności, by zrealizować piękne projekty znalezione w Internecie. To jednak wcale nie jest poważna przeszkoda. W naszym poradniku zdradzamy Ci bardzo proste i tanie sposoby na to, aby niemal od ręki odmienić wygląd tarasu na wiosnę. Wykorzystaj je!

Wystaw kwiaty domowe

To banalnie prosty, a jednocześnie niezwykle skuteczny sposób na całkowitą zmianę wyglądu tarasu – i to na korzyść! Zaskakujące, jak wiele z nas w ogóle z tej opcji nie korzysta. Na pewno masz w domu takie kwiaty, które spokojnie poradzą sobie w polskim wiosenno-letnim klimacie. Prawdopodobnie też jest ich odrobinę za dużo. Zamiast więc ciągle przestawiać je z kąta w kąt, po prostu wystaw je na taras – niech cieszą oczy na zewnątrz. Taka zmiana wielu roślinom może też wyjść na dobre (np. różnym gatunkom palm).

Kup kwiaty doniczkowe i stwórz piękne kompozycje

Tutaj trzeba będzie już sięgnąć do portfela, ale nie będzie to przesadnie duży wydatek. Kwiaty doniczkowe na taras są dość tanie, choć pamiętaj, by kupować je bezpośrednio u producenta. Bratki, stokrotki, później surfinie, pelargonie, lobelie czy wilce – te piękności zmienią Twój nijaki taras w miejsce, w którym chce się przebywać przez wiele godzin. No i do tego pięknie pachną!

Zawieś lampiony, latarenki lub girlandy

Klimatyczne oświetlenie na tarasie zawsze jest strzałem w dziesiątkę, nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, że umożliwia przebywanie w tym miejscu także po zmroku, w tym organizowanie imprez dla przyjaciół. Lampiony możesz wykonać samodzielnie, latarenki kupić na portalu ogłoszeń lokalnych (ludzie pozbywają się ich dosłownie za bezcen). W ostateczności kup w sklepie gotowe girlandy świetlne zasilanie z baterii, które także mogą być bardzo efektowne, a kosztują kilka-kilkanaście złotych.

Odnów meble tarasowe

Jeśli je masz, to teraz możesz poświęcić kilka chwil na ich odnowienie. Po zimie przyda się im solidne odświeżenie. Możesz je dopasować kolorystycznie do kompozycji kwiatowych. Wystarczy odrobina farby, by osiągnąć zachwycający efekt i zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na nowe meble.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.