Jak urządzić kącik kawiarniano-barowy w domu?

Mateusz Nowak
22.12.2021

Tytułowy kącik nie jest standardowym elementem wyposażenia domu, natomiast jeśli dysponujesz wolną przestrzenią np. w salonie czy w jadalni, to warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę. Kącik kawiarniano-barowy jest ciekawą, wciąż niezbyt często spotykaną opcją, która powinna zaspokoić zarówno Twoje potrzeby estetyczne, jak i funkcjonalne. Warunek jest jeden: kącik musi zostać prawidłowo urządzony. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Witryna na alkohole i szkło

Na dobry początek warto zainwestować właśnie w taką witrynę, która będzie stanowić kluczowy element wyposażenia kącika kawiarniano-barowego. Pozwala ona efektownie zaprezentować posiadane alkohole, oczywiście te z wyższej półki. Pełni również funkcję praktyczną, ponieważ umożliwia utrzymanie porządku oraz zapewnia łatwy dostęp do kieliszków, szklanek, filiżanek etc.

Rada

Poszukaj lub zamów na wymiar witrynę z własnym oświetleniem oraz specjalnymi półkami na wino – to będzie hit wystroju całego pomieszczenia.

Podręczny barek

Nierozerwalnie kojarzy się z kącikiem kawiarniano-barowym, dlatego warto w niego zainwestować. Najtańsze są barki będące po prostu tacami na kółkach i taki element powinien wystarczyć do wygodnego serwowania alkoholi czy pysznej kawy.

Okrągły stolik

Dlaczego okrągły? Ponieważ jak sama nazwa wskazuje, kącik planujemy w narożniku pomieszczenia i nie powinien on zajmować dużo miejsca. Okrągły stolik idealnie wpisuje się w ten schemat, nie zagracając przestrzeni oraz sprawiając, że każda osoba, która przy nim usiądzie, będzie się czuć komfortowo.

Minimum dwa niskie fotele

Kącik kawiarniano-barowy organizuje się po to, aby przyjmować w nim gości. Z pewnością szybko się przekonasz, że będzie to Twoje ulubione miejsce rozmów z przyjaciółkami. W tym celu potrzebujesz jednak wygodnego siedziska dla siebie oraz minimum jednej osoby. Niskie fotele pasujące do okrągłego stolika będą optymalnym wyborem.

Nastrojowe oświetlenie

Na koniec planujemy jeszcze oświetlenie, które jest nie tylko niezbędne, ale też powinno być niezależne od innych źródeł światła w pomieszczeniu. W kąciku kawiarniano-barowym idealnie sprawdzi się lampa stojąca lub biurkowa, którą można ustawić na stoliku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.