Jak zwiększyć poczucie bezpieczeństwa we własnym domu? Te rzeczy na pewno Ci się przydadzą

Marek Szydełko
27.10.2022

Mieszkasz w domu jednorodzinnym, ale nie czujesz się w nim do końca bezpiecznie? To zupełnie naturalne, zwłaszcza jeśli budynek znajduje się na wsi, z dala od innych zabudowań, przy nieoświetlonej ulicy, a w dodatku co jakiś czas słyszysz o włamaniach do domów sąsiadów. W takiej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego, jak zainwestować w kilka rzeczy zwiększających poczucie bezpieczeństwa we własnym domu. Oto nasze propozycje.

System alarmowy

To najważniejsza inwestycja, jaką powinnaś rozważyć. Kompletny system alarmowy znacząco poprawi Twoje poczucie bezpieczeństwa. Powinien być również wystarczającym straszakiem na włamywaczy-amatorów oraz okolicznych wandali. Najlepiej postawić na system z powiadomieniem prywatnej agencji ochrony.

Monitoring

To już nieco większa, ale zdecydowanie warta rozważenia inwestycja. Złodzieje coraz mniej obawiają się systemów alarmowych, natomiast z większym respektem podchodzą do monitoringu. Dodatkową zaletą takiego systemu jest fakt, że nawet jeśli dojdzie do włamania czy kradzieży z posesji, to zawsze będzie szansa na znalezienie przestępców.

Wideodomofon

Niewielki koszt, a jest to rzecz, która na pewno podniesie Twoje poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie polecamy zainwestować w wideodomofon wtedy, gdy mieszkasz przy ciemnej ulicy gruntowej, a odległość od furtki do drzwi wejściowych jest znaczna. Dzięki wideodomofonowi będziesz w stanie szybko ustalić, kto próbuje się dostać na posesję.

Oświetlenie zewnętrzne

Jeśli jeszcze nie masz takiego oświetlenia, to czas najwyższy w nie zainwestować. System oświetlenia zewnętrznego powinien się składać z naświetlaczy z czujnikiem ruchu oraz lamp ogrodowych z czujnikiem zmierzchu. Dzięki temu teren wokół domu będzie dobrze doświetlony po zmroku, co może zniechęcić złodziei do interesowania się daną nieruchomością.

Lepsze wkładki w drzwiach

Wymiana drzwi zewnętrznych na antywłamaniowe to spora inwestycja, która w dodatku może się wiązać z małym remontem. Dużo tańszym rozwiązaniem będzie wymiana wkładek w drzwiach na takie z najwyższej półki, zabezpieczone przed przewierceniem i sforsowaniem przy pomocy wytrychu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie