Jeszcze nie masz odkurzacza akumulatorowego? Te argumenty przekonają Cię do zakupu!

Odkurzanie to podstawowa czynność związana z utrzymaniem porządku w mieszkaniu czy w domu. Mało kto lubi to robić. Plączący się przewód, wtyczka notorycznie wypinająca się z kontaktu, znaczna waga urządzenia – to wszystko potrafi doprowadzić do szału. Nic dziwnego, że od kilku lat gwałtownie rośnie zainteresowanie odkurzaczami akumulatorowymi. Jeśli myślisz o zakupie takiego sprzętu, ale wciąż się wahasz, to przeczytaj nasz poradnik. Wymieniamy w nim najważniejsze argumenty przemawiające za odkurzaczem bezprzewodowym.

Ogromna wygoda

Trudno o bardziej przekonujący argument dla osoby, która na co dzień morduje się z tradycyjnym odkurzaczem. Urządzenie akumulatorowe, jak sama nazwa wskazuje, nie musi być podłączone do źródła zasilania w trakcie pracy. Całą energię czerpie z wcześniej naładowanego akumulatora. Jego pojemność jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru odkurzacza. Warto zainwestować w model, który gwarantuje ciągłą pracę przez minimum 40 minut (to w zupełności wystarczy do porządnego odkurzenia nawet niewielkiego domu).

Brak kabla, lekka konstrukcja, możliwość wygodnego odkurzania powierzchni pod szafkami i stołami, odłączana końcówka do odkurzania tapicerki – trudno przecenić te zalety. Gdy raz spróbujesz odkurzania urządzeniem akumulatorowym, z pewnością nie będziesz chciała wrócić do uporczywej klasyki.

Zajmuje mało miejsca

Twój obecny odkurzacz zajmuje połowę zabudowy w przedpokoju lub zagraca łazienkę? Na pewno nieźle Cię to irytuje. Z modelem akumulatorowym sprawa wygląda zupełnie inaczej. Można go bez problemu zmieścić w garderobie w sypialni, postawić za drzwiami czy nawet powiesić w kuchni, np. za lodówką. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla gospodyń domowych, które cenią sobie estetykę i funkcjonalność.

„Słabo ciągnie”? Zapomnij o tym!

Faktycznie, jeszcze kilka lat temu skuteczność odkurzaczy akumulatorowych pozostawiała wiele do życzenia. Dziś opowieści o tym, że takie urządzenie może posłużyć co najwyżej do usunięcia okruchów z kanapy, wkładamy między bajki. Odkurzacze akumulatorowe, przynajmniej te dobrej klasy, spokojnie dorównują wydajnością klasycznym modelom.

Wielofunkcyjność

Na rynku można już znaleźć odkurzacze akumulatorowe, które pełnią wielorakie funkcje. Nie tylko odkurzają, ale też myją podłogi. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci znacznie skrócić czas porządkowania mieszkania. Każde „urwane” pół godziny w sobotnie przedpołudnie jest warte zachodu, prawda?

Nie polecimy Ci żadnego konkretnego modelu, bo to nie jest artykuł sponsorowany. Wybierając odkurzacz bezprzewodowy zwróć uwagę przede wszystkim na wydajność akumulatora oraz moc ssącą. Jesteśmy przekonani, że gdy to urządzenie znajdzie się już w Twoim domu, nigdy nie wrócisz do klasycznego odkurzacza. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.