Lekkie i delikatne wzory na miskach, talerzach i kubkach. Sprawdź najnowsze trendy na lato!

Maciej Piwowski
30.06.2020

Moda dotyczy nie tylko odzieży, ale też akcesoriów i dodatków do wnętrz. Współczesna ilość trendów jest całkiem obszerna, jednak większość zmierza w kierunku minimalistycznym, subtelnym i mało krzykliwym. Nowoczesne motywy stosowane są na tekstyliach, jak i na ceramice czy porcelanie. Chcąc modnie wyposażyć jadalnię, warto zapoznać się z najgorętszymi trendami tego lata!

Skandynawska symetria

Zastawy obiadowe, kawowe i herbaciane w skandynawskie, kolorowe wzory to idealny element wyposażenia jadalni. Pasują do wnętrza urządzonego nie tylko w stylu skandynawskim, ale i wielu innych - m.in. industrialnym czy minimalistycznym. Zastawy tego typu świetnie urozmaicą nowoczesną wersję minimalizmu, którego surowość z pewnością zostanie w ciekawy sposób przełamana barwnym akcentem. Wzory skandynawskie to zbiór geometrycznych kształtów, kwiatów i figur, które ułożone w jeden motyw zdobią ceramikę i porcelanę.

Ombré na talerzach

Subtelne przejście od jednego do drugiego koloru nadal jest modne, i to nie tylko na włosach! Dwukolorowe talerze z DUKA doskonale prezentują się w każdej jadalni i z pewnością zachwycą gości. Ich walory estetyczne pozwalają na odświętne zaserwowanie dań! 

Ponadczasowe motywy roślinne

Kwiaty to wzór, który na porcelanie i ceramice występuje już od setek lat. Jednak z roku na rok zmienia się przestawiany styl, a motywy zyskują charakter nowoczesny. Obecnie jednym z najmodniejszych wzorów roślinnych są egzotyczne kwiaty, zwłaszcza liściaste. Na talerzach i kubkach dostępne są w dwóch wersjach – niezwykle barwnej i rzucającej się w oczy, a także subtelnej, w pastelowych kolorach. Taka różnorodność pozwala dopasować naczynia do stylu wnętrza i gustu nabywającego.

Subtelne tłoczenia

Oprócz wzorów malowanych i drukowanych, dużą popularnością cieszą się także motywy tłoczone, delikatnie wypukłe, najczęściej w tym samym kolorze, co całe naczynie. Mogą to być paski, kropki, a nawet subtelne róże. Sprawiają, że talerze, miseczki, kubki i filiżanki prezentują się elegancko i odświętnie, a jednak wciąż delikatnie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.