Masz miejsce do przechowywania? Te produkty chemiczne warto kupować na zapas w Internecie

Piotr Kowalczyk
22.06.2023

Każdy z nas używa na co dzień chemii domowej. Zwykle kupujemy ją na bieżąco, przy okazji robienia zakupów spożywczych w markecie czy wizyty w drogerii. Wiele osób decyduje się jednak na inne, tańsze rozwiązanie, czyli kupuje chemię na zapas w Internecie. Jeśli masz miejsce do przechowywania, na przykład w piwnicy czy w garażu, to warto się na to zdecydować. Sprawdź, które produkty chemiczne szczególnie opłaca się kupować online w dużych opakowaniach.

Tabletki do zmywarki

Tabletki są drogie i wciąż drożeją, zwłaszcza te w małych opakowaniach. Dlatego znajdują się one na szczycie naszej listy produktów chemicznych, które warto kupować na zapas w Internecie. Paczka około 100-120 tabletek powinna Ci wystarczyć na kilka miesięcy, a jednostkowa cena tabletki będzie znacznie niższa niż w dyskoncie.

Proszki do prania

Proszki kupuje się relatywnie rzadko, dlatego tym bardziej warto się w nie zaopatrywać w Internecie – najlepiej z dostawą pod drzwi, aby nie męczyć się z dźwiganiem ciężkich opakowań.

Płyny do płukania

Kolejna pozycja na naszej liście, którą warto kupować w dużych opakowaniach w Internecie. Taki płyn powinien wystarczyć na wiele miesięcy, a przecież można go przechowywać we wnęce obok pralki.

Płyn do mycia naczyń

Jest to jeden z tych produktów, który zawsze kończy się w najmniej spodziewanym momencie. Aby uniknąć takich sytuacji warto mieć w domu zapas płynu, na przykład kupując go raz na jakiś czas w Internecie w 5-litrowym opakowaniu.

Mydło w płynie, żel pod prysznic

Są to produkty, na które sprzedawcy detaliczni nakładają wysoką marżę, stąd kupując je w drogeriach czy marketach po prostu przepłacamy. Mając miejsce do przechowywania warto zaopatrzyć się w Internecie w zapas mydła w płynie i żelu pod prysznic, najlepiej rodzinnego, z którego mogą korzystać wszyscy domownicy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie