Meble rattanowe na taras – dlaczego warto?

Jerzy Biernacki
09.09.2021

Urządzasz przydomowy taras? Na pewno jedną z pierwszych rzeczy, jaką planujesz kupić są meble wypoczynkowe. To one zagwarantują Ci wysoki komfort podczas spędzania wolnego czasu na tarasie, pozwolą zorganizować imprezę rodzinną czy przyjmować znajomych. Istnieje kilka rodzajów mebli tarasowych, jednak my rekomendujemy te wykonane z rattanu. Dlaczego? Poznaj najważniejsze argumenty.

Są bardzo efektowne

Czego jak czego, ale estetyki meblom rattanowym odmówić po prostu nie można. Z wyglądu do złudzenia przypominają meble wiklinowe, ale są od nich trwalsze, bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz mają bardziej uniwersalny charakter.

Meble rattanowe można bez trudu dopasować do wyglądu tarasu, ogrodu czy samego budynku. Do wyboru masz modele o nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, jak i te lepiej korespondujące z klasyczną zabudową mieszkalną.

Są łatwe w utrzymaniu w czystości

Rattan jest materiałem, który można czyścić różnymi popularnym i środkami, a na co dzień po prostu używać do tego zwykłej wody. Gdy meble nieco się przykurzą, to wystarczy wystawić je na trawnik i zlać wodą z węża, a następnie zostawić do wyschnięcia. To bardzo duży atut takich mebli, szczególnie w porównaniu z tymi wykonanymi z drewna.

Co ważne, meble tarasowe z rattanu nie wymagają odnawiania, w przeciwieństwie do drewnianych czy metalowych. Powinny przetrwać w dobrej kondycji wiele lat. Tutaj radzimy przede wszystkim chronić je przed bezpośrednim działaniem deszczu oraz promieniowania słonecznego.

Są super wygodne

Odpoczywanie na meblach tarasowych z rattanu jest bardzo komfortowe. Dominują tutaj sofy, narożniki i fotele wyposażone w miękkie poduchy, które gwarantują wysoki poziom wygody. Co ważne, meble te są dość niskie, dzięki czemu możesz z łatwością przyjąć komfortową pozycję, wyciągnąć nogi i czytać książkę, pić kawę czy po prostu drzemać.

Rada

Zestaw mebli tarasowych z rattanu zawsze warto uzupełnić o niski stolik kawowy.

Można je łatwo przechowywać

Wiele osób ma problem z przechowywaniem mebli tarasowych poza sezonem. Te z drewna zajmują dużo miejsca, metalowe natomiast są ciężkie i nieporęczne, dlatego trudno się je przenosi. Z meblami rattanowymi jest o tyle łatwo, że wystarczy je złożyć (jeden element na drugim) i zabezpieczyć pokrowcem, który zapewni dobrą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

 Artykuł powstał przy współpracy puccini.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.