Odkurzacz ręczny: dlaczego warto go kupić?

Piotr Kowalczyk
16.03.2021

Odkurzacz jest podstawowym sprzętem domowym i zakładamy, że masz już takie urządzenie. Być może jest to nawet odkurzacz automatyczny, nazywany robotem sprzątającym, który bardzo ułatwia życie. Mimo to rozważ jeszcze zakup odkurzacza ręcznego – małego, obsługiwanego jedną ręką, o niezbyt dużej mocy ssania. Dlaczego warto mieć taki sprzęt w domu? Sprawdź te argumenty.

Jest super praktyczny

Odkurzacz ręczny jest na tyle mały i łatwy w użyciu, że na pewno szybko się do niego przekonasz. Dzięki kompaktowej konstrukcji możesz go stosować wszędzie tam, gdzie nie zmieści się końcówka standardowego odkurzacza, nie wspominając już o robocie sprzątającym. To świetny sprzęt do zwiększenia skuteczności domowych porządków, jak również do regularnego sprzątania np. po posiłku.

Odkurzysz nim kanapę i krzesła

To kluczowa zaleta odkurzacza ręcznego. Jeśli kiedykolwiek próbowałaś odkurzyć sofę czy inne tapicerowane meble przy użyciu klasycznego odkurzacza, to sama dobrze wiesz, że nie jest to zbyt wygodne. Model ręczny bardzo Ci to ułatwi – jest lekki, mały, spokojnie dotrzesz nim w różne zakamarki, a to ważne w przypadku, gdy masz małe dzieci uwielbiające jeść chrupki czy płatki na kanapie.

Przyda się nie tylko w domu

Odkurzacz ręczny jest na tyle uniwersalny, że spokojnie możesz go używać nie tylko do sprzątania w domu, ale też np. do odkurzania wnętrza samochodu. Chcesz posprzątać swoje miejsce pracy w biurze? Żaden problem – wrzuć odkurzacz ręczny do bagażnika lub torby i zabierz go ze sobą.

Nie zajmuje dużo miejsca

To ważny argument z punktu widzenia osób mieszkających w ciasnym mieszkaniu, w którym naprawdę jest już trudno wygospodarować miejsce na dodatkowe sprzęty. Odkurzacz ręczny jest jednak na tyle mały, że bez problemu schowasz go czy to w szafie na ubrania, czy pod zlewem w kuchni.

Jest dość tani

Ile kosztuje odkurzacz ręczny? To zależy od marki producenta, funkcji oraz mocy ssania. Podstawowe modele można kupić już za około 150 złotych. Jeśli jednak chcesz coś porządniejszego, to rozejrzyj się za odkurzaczem ręcznym 2w1, czyli takim, który można wykorzystać do standardowego odkurzania podłóg, a po odłączeniu jednej części użyć go do sprzątania w zakamarkach. Tutaj ceny zaczynają się od około 500 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.