Proste sposoby na utrzymanie porządku w kuchni – nawet bardzo małej!

Jerzy Biernacki
19.01.2021

Wiele z nas ma ten sam problem: wieczny rozgardiasz w kuchni. Staramy się ją na bieżąco sprzątać, ale i tak pod koniec dnia jesteśmy załamane widokiem walających się talerzy, garnków i resztek jedzenia. Kuchnia rzeczywiście jest dość problematycznym pomieszczeniem, ponieważ z jednej strony traktujemy ją, jako przestrzeń roboczą, a z drugiej chcemy, aby prezentowała się efektownie. Jak więc utrzymać porządek w kuchni bez wielkiego wysiłku? Są na to sprytne i proste sposoby. Sprawdź je w naszym poradniku.

Kup sobie zestaw pojemników

Wszelkiej maści pojemniki są świetnym sposobem na utrzymanie porządku w kuchni. Najlepiej, aby były na tyle estetyczne, by nie było problemu z ustawieniem ich w rządku na blacie czy na podwieszanej półce. Dobrym przykładem będą tutaj zakręcane słoiki, w których można przechowywać sypkie produkty i mieć je zawsze pod ręką. To o wiele lepsze rozwiązanie niż np. trzymanie otwartej paczki mąki czy płatków śniadaniowych związanej gumką recepturką.

Warzywa i owoce przechowuj w lodówce

Dzięki temu będą dłużej świeże, a także nie będą zagracać kuchennego blatu. Staraj się również kupować warzywa i owoce na bieżąco. Pozwoli Ci to bez problemu pomieścić jej w jednej z szuflad w lodówce. Pamiętaj również, aby nie myć tych produktów po przyniesieniu ich ze sklepu. Rób to dopiero przed spożyciem (będą się wolniej psuć).

Nie zostawiaj zakupów na blacie

Często jest tak, że po przyjściu z zakupami do domu zostawiamy te wszystkie siatki na blacie i o nich zapominamy. Przychodzi wieczór i nagle okazuje się, że trzeba poświęcić jeszcze 20 minut na ułożenie produktów w lodówce oraz w szafkach. Aby uniknąć tego irytującego problemu, staraj się rozpakowywać zakupy od razu po przyjściu ze sklepu. Przed zakupami natomiast zrób sobie listę, aby wiedzieć, co jest Ci naprawdę potrzebne. Dzięki temu nie będziesz musiała kombinować, gdzie to wszystko pomieścisz.

Zainwestuj w zmywarkę

Zmywarka to zbawienie dla każdej kobiety, która nie znosi bałaganu w kuchni, ale nie jest w stanie zagonić rodziny do sprzątania i zmywania talerzy oraz sztućców po sobie. Wiemy, że zakup zmywarki wiążę się z niemałym wydatkiem, ale na dłuższą metę będziesz z tej decyzji bardzo zadowolona. Zmywarka rozwiązuje zasadniczy problem, czyli brudnych naczyń walających się po blacie i zlewozmywaku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.