Proste triki, dzięki którym ułatwisz sobie sprzątanie mieszkania. Znasz je?

Jeśli nie lubisz sprzątać, to pocieszymy Cię, że wcale nie jesteś w tym osamotniona. Sprzątanie dla większości z nas jest przykrą koniecznością,  a wręcz stratą czasu, który można byłoby poświęcić na o wiele ciekawsze czynności. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić całkowitą rezygnację z pucowania podłóg, mebli i łazienki. Na szczęście istnieją sposoby, by ułatwić sobie kilka najbardziej znienawidzonych etapów sprzątania. Wystarczy, że zastosujesz te triki.

Myj panele… wodą z octem

Używasz do tego specjalnych płynów? Szkoda pieniędzy i czasu na chodzenie do sklepu! Woda z dodatkiem octu równie skutecznie usunie kurz z paneli, a do tego zagwarantuje Ci znakomity efekt estetyczny. Panele będą pięknie błyszczeć i nieco wolniej się brudzić. To także świetna metoda na zdezynfekowanie podłogi. Do 5 litrów wody wystarczy dodać 2-3 łyżki stołowe octu.

Pamiętaj również, aby zawsze myć panele zgodnie z kierunkiem ich ułożenia. Dzięki temu na podłodze nie powstaną brzydkie smugi.

Czyść pralkę sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona to Twój największy sprzymierzeniec w walce o idealnie czysty dom. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie i można jej używać na wiele sposobów. Mało znanym, a niesamowicie skutecznym trikiem jest czyszczenie pralki przy użyciu sody oczyszczonej. Musisz pamiętać, że wnętrze pralki bardzo szybko się brudzi (szczególnie dotyczy to zakamarków w bębnie), co nie sprzyja trwałości urządzenia.

Odrobinę sody oczyszczonej wsyp do podajnika na proszek – możesz także dodać kilka kropli soku z cytryny czy np. olejku eterycznego. Ustaw temperaturę na możliwie najwyższą (powyżej 60°C) i uruchom najdłuższy program. Pamiętaj, że pralka musi być pusta! Efekt końcowy na pewno pozytywnie Cię zaskoczy.

Do odkamieniania słuchawki prysznicowej użyj zwykłego octu

To bardzo prosty i zadziwiająco rzadko stosowany trik. Na pewno dobrze wiesz, jak irytujący jest widok kamienia pokrywającego słuchawkę prysznicową. Z czasem może to nawet doprowadzić do jej całkowitego zapchania. Na szczęście wcale nie musisz uporczywie szorować kamienia i stosować drogich, chemicznych preparatów.

Jedyne, czego potrzebujesz, to ocet, woreczek foliowy i gumka recepturka. Wlej ocet do woreczka. Płynu powinno być tyle, aby udało się zanurzyć w nim całą główkę słuchawki prysznicowej. Następnie wystarczy już tylko zamknąć woreczek ze słuchawką przy pomocy gumki i zostawić na całą noc. Poranny efekt będzie zachwycający!

Proste, prawda? Koniecznie wypróbuj te triki już podczas najbliższego sprzątania. Podziękujesz nam później!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.