Suszenie prania na świeżym powietrzu – jaką suszarkę wybrać?

Pranie suszone na świeżym powietrzu nie tylko jest szybciej suche, ale również ładniej pachnie. Co więcej, promienie UV pomagają w niszczeniu drobnoustrojów w odzieży i pościeli. Jaką suszarkę do suszenia warto wtedy wybrać?

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnych suszarek. Skupmy się tutaj na tych ogrodowych, które doskonale nadają się do suszenia prania na świeżym powietrzu. Oczywiście, możemy także korzystać z rozkładanych suszarek stojących, ale jeśli zależy nam na większej powierzchni i wygodzie, ta ogrodowa będzie strzałem w dziesiątkę.

Dobra suszarka ogrodowa – czyli jaka?

Przede wszystkim odpowiednia suszarka ogrodowa powinna zapewniać właściwą przestrzeń do suszenia. Powinna być również łatwa w obsłudze oraz wytrzymała i stabilna – dzięki temu nie będzie przewracać się w trakcie podmuchów wiatru.

Aktualnie najbardziej popularne to suszarki aluminiowe, które wykończone są linkami odpornymi na warunki atmosferyczne. Przypominają kielich, pozwalając na rozwieszenie na nich nawet kilku zawartości pralki. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze?

Suszenie prania w ogrodzie nie musi być problemem

Suszarki ogrodowe to koszt od około 100 do nawet 500 złotych w zależności od modelu. Im bardziej zaawansowany, tym jej cena będzie wyższa.

Suszarka powinna być łatwa w rozkładaniu i składaniu – najlepiej, aby posiadała przycisk pozwalający na jej odblokowanie bez wysiłku.

Gdy chcemy zadbać o czystość prania, świetnym pomysłem może być suszarka ogrodowa Leifheit z mechanizmem automatycznego wciągania linek zapewniającym czyste linki i czyste pranie. Dzięki temu linki są w ramionach suszarki, gdy nie jest ona używana.

Liczą się też detale – uchwyty na ramionach suszarki mogą zapewnić dodatkowe miejsce do suszenia, a mechanizmy naprężające sprawią, że linki nigdy nie będą miały niewłaściwego naprężenia i poradzą sobie nawet z utrzymaniem cięższego prania. W ofercie Leifheit znajdziemy nawet suszarki z zadaszeniem pozwalające na suszenie niezależnie od aury.

Także powinniśmy przemyśleć, gdzie suszarka ma się znaleźć. Aby była stabilna, najlepiej wbetonować ją w ziemię. Każda suszarka ogrodowa Leifheit wyposażona jest w zestaw z podstawą ogrodową do zabetonowania.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.