Szybkie porządki w garderobie, czyli co powinnaś z niej wyrzucić na wiosnę?

Maciej Piwowski
05.08.2019

Wiosna to dobry moment nie tylko na zrobienie generalnych porządków w domu, ale też odświeżenie swojej garderoby. Po zimie mamy więcej energii, łakniemy zmian i nie powinny one ominąć również ubrań. Tutaj najlepiej sprawdza się zasada ostrego cięcia, która polega na bezwzględnym pozbyciu się części ciuchów z szafy. Co powinnaś wyrzucić bez żalu? Oto nasze propozycje.

Zużyta bielizna

Na pewno masz w swojej bieliźniarce rzeczy, które są Ci po prostu za małe, za duże lub najzwyczajniej w świecie się zużyły. Bieliznę należy wymieniać maksymalnie co dwa lata. Nie ma więc żadnego uzasadnienia dla trzymania mocno sfatygowanych fig czy wyciągniętych rajstop.

Pożółkłe koszulki

Białe ubrania są bardzo uniwersalne, ale ich okres „przydatności do noszenia” jest mocno ograniczony. Biały materiał niestety ma tendencję do żółknięcia. Jeśli widzisz, że część koszulek czy podkoszulków nie ma już wiele wspólnego z lśniącą bielą, pora się ich pozbyć. Przecież i tak nie założysz ich do żadnej stylizacji.

Coś, czego nigdy nie nosiłaś

Każda z nas ma na koncie wiele nieudanych zakupów odzieżowych. Często kupujemy ubrania pod wpływem chwili, nie zwracając uwagi na to, że po prostu do nas nie pasują. Wiosną koniecznie wyselekcjonuj takie ciuchy i pozbądź się ich z garderoby, bo tylko niepotrzebnie zajmują w niej miejsce. Nie musisz ich oczywiście wyrzucać. Jeśli są nowe lub mało używane, spróbuj je sprzedać w Internecie lub zabierz je na lokalną wymieniadę.

Za małe/za duże ubrania

Zdarza Ci się trzymać ciuchy w złym rozmiarze z nadzieją, że kiedyś na pewno schudniesz lub wypracujesz mocniejszą sylwetkę? Daj sobie z tym spokój. Nawet jeśli w końcu Ci się to osiągnąć, jest więcej niż prawdopodobne, że „wyczekane” ubrania będą już po prostu niemodne.

Rzeczy bez pary

Mamy tutaj na myśli rękawiczki i skarpetki oraz komplety zimowe (czapka + szalik). Zdarza się, że po wyjęciu ubrań z pralki i rozwieszeniu ich na suszarce, zwykłym przypadkiem gubimy parę np. skarpetek. Jeśli do tej pory nie udało Ci się znaleźć drugiej rzeczy, to niemal na pewno nigdy to już nie nastąpi. Po co Ci jedna skarpetka lub rękawiczka? Do kosza!

Pozbycie się tych rzeczy nie tylko poprawi Ci nastrój, ale też zrobi miejsce na nowe ubrania, które przydadzą Ci się w sezonie wiosennym i letnim. Po skończonych porządkach w garderobie przyjdzie czas na prezent: shopping!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.