Twój dom zaatakowały pająki? Pozbądź się ich w prosty sposób!

Jedni przechodzą obok nich obojętnie, drudzy na ich widok wpadają w histerię. Pająki to sublokatorzy większości z nas, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Te bardzo inteligentne pajęczaki potrafią zupełnie niepostrzeżenie wedrzeć się do domu i założyć gniazda w takich miejscach, w których są kompletnie niewidoczne. Jeśli spotkałaś na swojej kuchennej podłodze olbrzymiego pająka i nie wyobrażasz sobie dzielenia z nim mieszkania, to poznaj bardzo prosty sposób na pozbycie się niechcianego gościa.

Domowy płyn na pająki

Od razu podkreślimy, że prezentowany sposób jest humanitarny i nie ma na celu zrobienie pająkowi krzywdy. Chodzi jedynie o odstraszenie pajęczaka i zmuszenie go do poszukania sobie innego miejsca do życia.

Płyn na pająki przygotujesz z litra wody, do której musisz dodać odrobinę kwasku cytrynowego lub olejku eterycznego z cytryny. Może być też pokrojona cytryna. Gotową miksturę przelej do butelki z atomizerem – dokładnie takiej, jakiej używasz do spryskiwania kwiatów.

Spryskaj te miejsca w swoim domu, w których najczęściej pojawiają się pająki. Prawdopodobnie będą to kąty, zakamarki, okolice lodówki, parapety, przestrzeń za grzejnikami (pająki lubią ciepło), progi drzwiowe, futryny.

Rada

Dla zwiększenia efektu natrzyj newralgiczne miejsca plasterkiem cytryny.

Pająki nie znoszą zapachu cytryny i innych kwaśnych produktów, dlatego na pewno zaczną uciekać z miejsc potraktowanych roztworem. Jeśli nie znajdą innej bezpiecznej przestrzeni, po prostu opuszczą mieszkanie i wyniosą się do sąsiadów (którym też możesz sprzedać ten pomysł). Roztwór z cytryny nie jest szkodliwy dla ludzi czy zwierząt domowych, więc o to możesz być spokojna.

A może jednak przywykniesz?

Powinnaś wiedzieć, że w Polsce nie żyją żadne jadowite gatunki pająków. Uwierz, że to małe stworzenie bardziej boi się Ciebie niż Ty jego. Dlatego warto rozważyć, czy przypadkiem nie pozwolić pajęczakom na zamieszkanie w swoim domu. Pająki z pewnością Ci się za to odwdzięczą. W jaki sposób?

Pająki są bardzo pożytecznymi stworzeniami. Żywią się wszelkiego rodzaju insektami, które potrafią nieźle dać się nam we znaki. Wystarczy wymienić mole, komary, muchy, mszyce, mrówki czy pchły. Pajęczaki czyszczą przestrzeń domu z takich niemile widzianych stworzonek, co dodatkowo ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii przenoszonych przez insekty.

Jeśli mimo to nie potrafisz pokonać swojego strachu przed pająkami, to zastosuj podaną metodę odstraszania tych stworzeń. Staraj się ich natomiast nie zabijać, bo pająki mają na tym świecie bardzo ważną rolę do spełnienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.