Wyciskarki i suszarki - czas na zdrowe odżywianie

Coraz większą popularnością na rynku cieszą się wyciskarki do soków.

Dietetycy zalecając i promując zdrowy styl odżywiania zwracają uwagę na wartości zdrowotne soków świeżo wyciskanych w warunkach domowych. Decydując się na zakup wyciskarki do soków warto przeanalizować kilka aspektów:

  • jak często będzie wykorzystywane urządzenie, należy więc zwrócić uwagę, że niektóre modele wyciskarek łatwiej się czyści, ale co za tym idzie mniej soku można pozyskać
  • jaki rodzaj soku jest optymalny, można wyciskać sok klarowny, albo gęsty, nawet z drobinkami owoców czy warzyw
  • jak długo sok będzie przechowywany, czy sok będzie spożyty od razu, czy będzie przechowywany dłużej
  • z jakich produktów sok będzie najczęściej wyciskany, możemy wyciskać sok z tylko owoców, warzyw nieliściastych albo również z warzyw liściastych, na przykład z liści szpinaku, natki pietruszki czy liści kapusty co znacznie utrudnia wyciskanie ze względu na włókna
  • ilość soku wyciskanego jednorazowo, inny model wyciskarki jest polecany w przypadku produkcji niewielkiej ilości soku, odmienny jeśli zamierza się przerabiać duże ilości warzyw i owoców.

Wyciskarki do owoców i wyciskarki do warzyw

Urządzenia do produkcji soków dostępne na rynku można podzielić na sokowirówki i wyciskarki. Sokowirówki są znane od lat, dzięki nim można wycisnąć sok klarowny, ale w procesie wyciskania tracona jest część składników odżywczych jak również sok jest silnie napowietrzony, czego wskaźnikiem jest piana, co nie pozwala na przechowywanie tego rodzaju soków. Wyciskarki do soków oferują nam sok z wysokimi walorami odżywczymi, sok jest gęsty, zawiesisty, smaczniejszy, istnieje możliwość przechowywania nawet do 72 godzin, można wyciskać sok również z warzyw włóknistych. Wyciskarki do owoców i wyciskarki do warzyw mogą być zaopatrzone w różnorodne i przydatne akcesoria, na przykład do mielenia ziół, orzechów, zbóż, przypraw, kawy, robienia makaronu, puree, musów, sorbetów czy dżemów.

Oczywiście producenci oferują cała gamę sokowirówek i wyciskarek, a co za tym idzie szeroki wachlarz cenowy. Warto oczywiście inwestując w ten sposób w zdrowie, kupić dobry i wygodny w użyciu sprzęt,gdyż zakup słabego spowoduje dość szybkie zaprzestanie wyciskania soków.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.