Co przeraża Twojego faceta w byciu ojcem, choć wcale nie chce się do tego przyznać?

Jerzy Biernacki
07.02.2020

Ojcostwo to jedna z najpiękniejszych i najważniejszych ról, jakie może w swoim życiu odegrać mężczyzna. Panowie, którzy dopiero mają zostać ojcami, bardzo często są jednak pełni obaw, a wręcz przerażeni wizją, że za chwile na świecie pojawi się istota tak mocno od nich zależna. Powinnaś spróbować to zrozumieć i – choć sama pewnie trochę się boisz – w miarę możliwości wesprzeć swojego faceta. Sprawdź, co najbardziej go w tym wszystkim przeraża, nawet pomimo tego, że otwarcie się nie przyznaje.

Brak seksu

Może Ci się to wydawać śmieszne, ale faceci, którzy mają zostać ojcami, naprawdę się tego boją! Naczytali się o tym, jak to kobietom po ciąży gwałtownie spada libido, jak to w całości skupiają się na dziecku, jak stają się oziębłe i w ogóle nie przejawiają żadnych potrzeb seksualnych. Oczywiście takie sytuacje się zdarzają, ale w Twoim przypadku tak być wcale nie musi. Zapewnij więc swojego faceta, że bardzo Ci na nim zależy. Rzuć mimochodem jakiś żart w stylu: „Już się nie mogę doczekać, jak będziemy mogli pobaraszkować bez tego wielkiego brzucha!”.

Niewyspanie

Choć to jednak kobiety znacznie częściej biorą na siebie nocne obowiązki przy dziecku, to Twój mężczyzna może się obawiać, że po narodzinach dziecka czeka go wieczne niewyspanie. Jest to dla niego problem, bo poważnie traktuje swoją pracę i nie chce nawalać z powodu tego, że oczy same mu się zamykają. Aby go uspokoić możesz zaproponować ustalenie konkretnego planu nocnego czuwania.

Odpowiedzialność

Mężczyźni nie mają instynktu rodzicielskiego – pojawia się on u nich dopiero po narodzinach dziecka, często z dużym opóźnieniem. Z tego powodu Twój facet może się zamartwiać, że nie będzie dostatecznie kochać dziecka, że nie da sobie rady z wzięciem pełnej odpowiedzialności za jego bezpieczeństwo i dobrobyt. Porozmawiaj z nim o tym i zapewnij go, że jesteś święcie przekonana, iż będzie rewelacyjnym tatą.

Koniec wolności

Z punktu widzenia przeciętnego faceta dziecko jest nierozerwalnie związane z różnego rodzaju ograniczeniami. Twój mężczyzna może się obawiać, że po narodzinach pociechy nie będziecie już mieli czasu dosłownie na nic. Zadeklaruj więc, że oboje będziecie się bardzo starać, aby pomimo natłoku obowiązków regularnie znajdywać czas na wieczory tylko we dwoje czy nawet zwykłe wyjście do kina.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.