Czy Twój facet jest feederem?

Jerzy Biernacki
06.04.2021

Feeder to osoba, która wręcz maniakalnie „tuczy” drugiego człowieka. Robi to z rożnych pobudek, czasami ze źle pojmowanej troski, ale często po to, aby się dowartościować lub osiągnąć efekt w postaci „wypracowania” swojego ideału piękna. Feeder czerpie satysfakcję z patrzenia, jak jego partnerka tyje, a każda dodatkowa fałdka na jej brzuchu stymuluje go seksualnie. Podejrzewasz, że Twój facet jest feederem? Sprawdź, jakie zachowania mogą to potwierdzać.

Bez przerwy podtyka Ci jedzenie pod nos

Zauważyłaś, że wokół Ciebie cały czas jest coś do jedzenia, a dzieje się tak wyłącznie wtedy, gdy Twój facet jest w domu – na przykład wieczorami i w weekendy? To pierwszy objaw tego, że możesz mieć obok siebie feedera. Zrób prosty test i codziennie spisuj sobie liczbę posiłków, jakie przygotowuje – tylko dla Ciebie – Twój facet. Czy przypadkiem nie jest ich więcej niż tych, które sama przygotowujesz sobie w ciągu dnia?

Nie reaguje, gdy prosisz, by nie robił Ci nic do jedzenia

Tutaj sprawa jest prosta: jeśli wieczorem wyraźnie prosisz partnera, aby nie robił Ci kolacji, a on puszcza to mimo uszu i jeszcze wmawia Ci, że na pewno jesteś głodna, to mamy tutaj do czynienia z zachowaniem typowym dla feedera. Następnym razem to Ty zlekceważ jego zachowanie i nie tknij przygotowanego jedzenia. Jeśli mocno go do zdenerwuje i zacznie Cię usilnie namawiać do wzięcia kęsa kanapki, to najprawdopodobniej Twój facet jest feederem.

Lekceważy Twoją listę zakupów

W domu to Ty odpowiadasz za przygotowywanie listy zakupów, natomiast Twój facet kupuje potrzebne produkty w sklepie? Zastanów się, czy przypadkiem nie bagatelizuje on tego, jakie pozycje umieściłaś na liście.

Przykładowo: zaznaczyłaś, że nie ma kupować słodyczy i żółtego sera, ale w siatkach znajdujesz ciastka i całą paczkę sera. Jeśli taka sytuacja powtarza się notorycznie, a te nadprogramowe produkty są przeznaczone dla Ciebie (choć ich sobie nie życzyłaś), to Twój facet ma cechy feedera.

Ciągle podkreśla, że jesteś za chuda

To typowe zachowanie dla feedera. Chorobliwe „tuczenie” partnerki ma znamiona psychozy. Nie ma znaczenia, jak dużo zjesz i jak bardzo przytyjesz – dla feedera zawsze będziesz za chuda. Nie możesz przechodzić obok tego obojętnie, ponieważ ciągłe przybieranie na wadze jest groźne dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.