Daj mu się wykazać, czyli domowe obowiązki, które warto zrzucić na faceta

Piotr Kowalczyk
11.02.2020

To nieprawda, że faceci nie chcą niczego robić w domu. Jest wielu mężczyzn, którzy z własnej inicjatywy angażują się w takie obowiązki, jak sprzątanie, opieka nad dziećmi czy załatwienie różnych spraw bieżących. Faktem jest natomiast, że często to same kobiety im to uniemożliwiają, wychodząc z założenia, same zrobią wszystko najlepiej. Nie idź w tym kierunku i dla własnego dobra zrzuć część obowiązków domowych na barki Twojego faceta. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Czyszczenie fug w łazience

Na pewno tego nie lubisz, bo to dość ciężka praca. Będzie idealna dla Twojego faceta. Poproś go, aby wypucował fugi w całej łazience oraz w kuchni. Na pewno podejdzie do tego zadania ambicjonalnie i efekt jego starań będzie piorunujący. Musisz mu tylko dać szansę.

Odbieranie dzieci ze szkoły/przedszkola/żłobka

Niby drobiazg, ale sama dobrze wiesz, ile czasu to zajmuje. Po pracy gnasz na złamanie karku, żeby zdążyć odebrać dzieci, a po drodze musisz jeszcze zrobić zakupy. Dlaczego bierzesz to wszystko na siebie? Twój facet na pewno świetnie sobie poradzi, a przy okazji zaangażuje się bardziej w bieżące sprawy swoich dzieci, pozna nauczycieli czy koleżanki i kolegów pociechy. Same plusy!

Mycie okien

To typowo męskie zadanie i trudno zrozumieć, dlaczego tak wiele kobiet ani myśli, aby poprosić o to swoich facetów. Mycie okien wymaga dużej siły fizycznej oraz sprawności, dlatego po prostu zleć to zadanie swojemu mężczyźnie i podziwiaj, jak świetnie sobie radzi.

Robienie zakupów spożywczych

Nie martw się, że „on na pewno połowy rzeczy zapomni”. Wbrew pozorom faceci potrafią być poukładani i systematyczni. Na początku trochę mu pomóż i zawsze wręczaj mu listę zakupów. Z czasem zacznie się orientować, czego w domu brakuje. Dodatkowym atutem jest to, że faceci potrafią osiągnąć mistrzostwo w optymalizowaniu wydatków – zawsze znajdują fajne promocje, wybierają ekonomiczne opakowania i upolują okazję, której Ty pewnie byś nawet nie zauważyła.

Czyszczenie odpływów

Mamy na myśli odpływy umywalkowe, wannowy i pod zlewem. Z czasem się zapychają, co jest zupełnie normalne. Jeśli do tej pory z obrzydzeniem czyściłaś je sama, to następnym razem zleć to swojemu facetowi. Będzie miał okazję, by wykazać się w roli domowego hydraulika.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.