Dlaczego on nie chce uprawiać seksu?

Piotr Kowalczyk
04.11.2020

Zwykle jest tak, że to kobiety oskarża się o unikanie seksu w związku. To nas rzekomo zawsze boli głowa, brzuch, jesteśmy zmęczone itd. Okazuje się natomiast, że w rosnącej liczbie małżeństw występuje problem wstrzemięźliwości seksualnej po stronie mężczyzny. Znasz to z własnego „podwórka”? W takim razie dowiedz się, jakie mogą być powody, dla których on nie chce uprawiać z Tobą seksu.

Ma problemy w pracy

Zanim przejdziemy do poważniejszych powodów zajmijmy się tym, który wydaje się być całkiem prawdopodobny. Dla większości mężczyzn praca ma ogromne znaczenie i to, jak sobie w niej radzą w gruncie rzeczy decyduje o ich nastroju. Jeśli Twój facet stracił zainteresowanie seksem w ostatnim czasie, to być może coś się zepsuło w jego życiu zawodowym. Spróbuj z nim o tym porozmawiać lub dyskretnie podpytaj o to jego kolegów z firmy.

Cierpi na problemy z potencją

Nie bagatelizuj tej możliwej przyczyny. Problemy z potencją mają coraz młodsi mężczyźni, co jest spowodowane niezdrowym tempem życia, ogromem obowiązków, jakie biorą na siebie panowie oraz kreowaniem dziwnych wzorców przez media. Jeśli Twój facet rzeczywiście ma taki problem, to nic dziwnego, że unika zbliżeń – wstydzi się kompromitacji. Tutaj pomóc może wyłącznie szczera rozmowa.

Ma kogoś

Przejdźmy do przyczyny, która na pewno zaświtała w Twojej głowie. Romans jest oczywiście bardzo prawdopodobny – pokazują to badania, z których wynika, że nawet 70% Polaków ma na swoim koncie skok w bok. Zanim jednak zaczniesz urządzać partnerowi awantury, spróbuj ustalić kilka faktów. Przyjrzyj się jego zachowaniu, sprawdź, czy nie zaczął Cię okłamywać, czy nie zamyka się z telefonem w łazience, czy nagle nie przybyło mu obowiązków służbowych itd.

Seks jest dla niego nieatrakcyjny

Choć może Ci się to nie mieścić w głowie, to powinnaś wziąć taką ewentualność pod uwagę. Mężczyźni wcale nie są „napaleńcami”, którzy mogą zawsze, wszędzie i z byle kim. Zastanów się, czy przypadkiem w ostatnim czasie nie zaszły jakieś negatywne zmiany w Waszym pożyciu. Dbasz o siebie? Starasz się być atrakcyjna? A może już kilkakrotnie kategorycznie odmówiłaś mężowi spróbowania czegoś nowego w łóżku? Wszystko to może mieć bardzo zły wpływ na Wasz związek i zaważyć na tym, że facet straci zainteresowanie seksem z Tobą.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.