Jak sprytnie przekonać faceta, żeby zaczął o siebie dbać?

Piotr Kowalczyk
09.01.2020

Z higieną i generalnie wyglądem polskich mężczyzn jest coraz lepiej – to fakt. Mimo to nadal wiele z nas ma problem, aby zachęcić swojego faceta do zadbania o siebie na gruncie czysto fizycznym. Nie mówimy tutaj nawet o wizycie w gabinecie kosmetycznym, ale o stosowaniu kremu, odżywki do włosów, olejku do zarostu czy chociażby wymienieniu już mocno sfatygowanej garderoby. Jak go do tego przekonać, nie narażając się jednocześnie na partnerski konflikt? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Wejdź mu na ambicję

Większość facetów podchodzi do życia mocno ambicjonalnie, wszędzie szukając dla siebie różnych wyzwań. Koniecznie to wykorzystaj. Możesz powiedzieć mu wprost, że nie podoba Ci się jego styl, a wiesz też, że Wasi wspólni znajomi myślą podobnie. Nawiąż trochę do kwestii zawodowych – jeśli Twój facet ma własny biznes, to wytłumacz mu, że wyglądając niechlujnie deprecjonuje markę swojego przedsiębiorstwa. To zdecydowanie powinno zadziałać.

Wzbudź w nim zazdrość

Uwaga, to dość ryzykowna, ale też bardzo skuteczna metoda. Na czym polega? Podczas oglądania serialu czy robienia czegokolwiek innego razem, możesz – niby od niechcenia – wspomnieć o tym, że macie w pracy nowego kolegę. „Ale Ty wiesz, jak on się świetnie ubiera?” Nie musisz mówić nic więcej. Twój facet zrozumie aluzje, poczuje ukłucie zazdrości i prawdopodobnie za kilka dni zobaczysz go w progu obładowanego torbami z zakupami.

Wyślij mu czytelny sygnał

Bardzo dobrym pomysłem może być wzięcie spraw w swoje ręce. Jeśli przykładowo chciałabyś, aby Twój facet miał zadbaną, elegancką brodę, a obecnie nosi na twarzy tylko jeden wielki nieład, to zainwestuj w przybory do pielęgnacji zarostu i wręcz mu na prezent. Możesz też zapisać swojego faceta na wizytę u profesjonalnego barbera. Gdy zobaczy, jak świetnie wygląda po stylizacji brody, sam zacznie się bardziej do tego przykładać.

Zaproponuj pielęgnację ciała we dwoje

Ten sposób działa zawsze, no bo który facet odmówi swojej kobiecie małego SPA we własnej łazience? Podczas takiego seansu możesz mu pokazać, jak łatwe jest pielęgnowanie ciała przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych kosmetyków. Rozbierzcie się i pokaż mu, którym partiom swojego ciała powinien poświęcić najwięcej uwagi. Jeśli jest bardzo zapracowany i na co dzień naprawdę nie ma czasu na takie zabiegi, to wprowadź w domu rytuał takich wspólnych sesji pielęgnacyjnych np. raz w tygodniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.