Jak zmotywować partnera do przeprowadzenia remontu pokoju dziecka?

Piotr Kowalczyk
27.05.2024

Jeśli planujesz remont dziecięcego pokoju i chcesz, aby przeprowadził go partner (np. z oszczędności), to doskonale rozumiemy Twoją frustrację spowodowaną tym, że nie możesz się doprosić rozpoczęcia prac. Tutaj potrzebna będzie dodatkowa motywacja, a kilka pomysłów podsuwamy w naszym poradniku.

Planowanie

Jeśli zaangażujesz partnera w proces planowania remontu, to być może poczuje się bardziej w obowiązku do jak najszybszego rozpoczęcia prac. Zaproponuj wspólny wieczór z przeglądaniem katalogów, stron internetowych, blogów i filmów poradnikowych, co pomoże w stworzeniu wizji końcowego wyglądu pokoju dziecka.

Podkreślenie znaczenia remontu

Czyli, pisząc kolokwialnie, „wejdź mu na ambicję”. Faceci często nie rozumieją, jak ważne jest stworzenie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla dziecka. Podkreśl, że remont to inwestycja w rozwój i komfort Waszej pociechy.

Plan remontu

Ustalcie, ile powinien trwać remont i jakie są jego poszczególne etapy. Koniecznie też obiecaj partnerowi nagrodę, którą może być np. romantyczny wyjazd do dobrego hotelu czy możliwość spędzenia całej niedzieli na oglądaniu meczów.

Doceń go

To zawsze działa. Wyraź uznanie dla umiejętności i zaangażowania Twojego partnera. Nawet jeśli nie jest mistrzem remontów, to pozwól mu się tak poczuć. Chwal jego dobre oko, pewną rękę, męskość itd. Ten prosty zabieg powinien go solidnie zmotywować do działania.

Udziel mu wsparcia

Czyli po prostu zaoferuj swoją pomoc i bądź gotowa do współpracy w trakcie remontu. To spore przedsięwzięcie, dlatego chcąc zakończyć prace jak najszybciej, pomóż partnerowi w tych prostszych czynnościach, jak np. oklejenie okien czy posprzątanie po remoncie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie