Masz ochotę na urlop bez partnera? Sprawdź, dlaczego to dobry pomysł

Mateusz Nowak
26.08.2021

Małżonkowie lub stali partnerzy powinni spędzać wakacje razem – z taką opinią zgodzi się większość z nas. Tym trudniej jest osobom, które czują ogromną potrzebę wyjechania na urlop bez drugiej połówki. Powody mogą być różne, natomiast jeśli sama znalazłaś się w takim momencie życia, to spróbuj dopiąć swego i zrób sobie nawet krótki urlop bez partnera. Dlaczego warto? Sprawdź te argumenty.

To dobre dla Twojego zdrowia psychicznego

Skoro czujesz wielką potrzebę zrobienia sobie urlopu, również od partnera, to najwyraźniej powinnaś zrealizować ten plan. Nie musisz od razu lecieć na tygodniowe wczasy all inclusive. Formą urlopu może być też weekendowy wypad z koleżankami do SPA. Ważne, abyś dzięki temu dała upust napięciu, które prawdopodobnie narasta między Wami od dłuższego czasu.

Zyskasz czas tylko dla siebie

Masz święte prawo, aby raz na jakiś czas robić tylko to, na co Ty masz ochotę, skupić się wyłącznie na sobie i nie zamartwiać o innych. Jeśli na co dzień masz mnóstwo rzeczy na głowie, wszystko robisz z myślą o najbliższych i czujesz, że zapomniałaś o sobie, to czas najwyższy zafundować sobie krótki urlop w pojedynkę.

Zrobisz rzeczy, których Twój partner nie lubi

Nawet świetnie zgrane pary nie zawsze zgadzają się we wszystkim. Możecie mieć zupełnie odmienne zainteresowania, dlatego podczas wspólnych wakacji trudno jest zadowolić obie strony. Ty lubisz zwiedzać, a partner leżeć plackiem na plaży? No to jest problem. Dlatego warto co jakiś czas wyjechać gdzieś osobno i robić to, na co ma się ochotę, oczywiście nie krzywdząc partnera.

Nadrobisz zaległości towarzyskie

To nie musi być urlop, który spędzisz całkowicie sama. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś namówiła na krótki wypad swoje przyjaciółki. One pewnie też są zmęczone codziennością i chętnie uciekną od obowiązków, aby naładować baterie i odpocząć od partnerów czy dzieci. Taki babski wyjazd np. do hotelu SPA wszystkim dobrze zrobi – partnerzy dzięki temu będą mieć idealną okazję do tego, aby zająć się dziećmi i docenić starania swoich partnerek.

Stęsknicie się za sobą

Ten argument możesz przedstawić partnerowi, który kręci nosem na pomysł Twojego samodzielnego urlopu. Powiedz mu, że czujesz się lekko znudzona, że masz dość szarej codzienności i potrzebujesz przestrzeni, która pozwoli Ci na nowo docenić Waszą relację. Mądry mężczyzna na pewno to zrozumie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.