Miewasz trudności z osiągnięciem orgazmu? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Piotr Kowalczyk
12.04.2019

Orgazm wieńczący stosunek jest ważny nie tylko dla mężczyzn. Również panie chcą czerpać maksymalną satysfakcję ze zbliżenia. Problem w tym, że jest nam o wiele trudniej osiągnąć orgazm, czego panowie zwykle nie rozumieją. Jeśli dotyczy to także Ciebie, a co gorsza – sytuacja regularnie się powtarza, nie powinnaś tego akceptować. Wymieniamy kilka sposobów na zwiększenie kobiecej satysfakcji z seksu.

Zainicjuj eksperymenty

Na pewno masz jakieś niespełnione fantazje seksualne, o których wstydzisz się powiedzieć nawet partnerowi. Przełam ten strach – Twój facet na pewno będzie wniebowzięty (panowie są znacznie bardziej otwarci na nowości w sypialni). Chcesz się kochać w nietypowym miejscu? Może masz ochotę użyć jakichś ciekawych zabawek? Nie bój się o tym mówić i zaproponuj partnerowi tego typu eksperymenty.

Nie musisz akceptować wszystkiego

Bardzo często zdarza się, że kobiety chcą być tak dobrymi kochankami, że zgadzają się na praktycznie wszystko, co tylko przyjdzie do głowy partnerowi. Nie jest to oczywiście problemem, ale tylko do momentu, aż nie zostanie przekroczona indywidualna granica np. bólu. Jeśli więc partner robi coś, co ewidentnie Ci się nie podoba, musisz mu o tym powiedzieć. W przeciwnym razie będziesz bardziej skupiać się na tym, aby go zadowolić, a nie na sobie. To ślepa uliczka.

Nie wstydź się swojego ciała

Za każdym razem prosisz partnera, aby zgasił światło, bo przecież „masz za duży tyłek” albo „przybyło Ci kilka fałdek na brzuchu”? Daj sobie z tym spokój! Skoro facet chce się z Tobą kochać, to musisz mu się podobać. Wbij to sobie wreszcie do głowy i przestać myśleć o swoich kompleksach w łóżku. Nieakceptowanie swojego ciała jest silnym hamulcem i nie pozwala osiągnąć pełnej satysfakcji w łóżku. Zamiast więc zastanawiać się, czy on nie patrzy teraz na Twój cellulit, skup się na czerpaniu przyjemności z seksu.

Zadbaj o siebie

Będzie Ci o wiele łatwiej osiągnąć orgazm, jeśli sama uznasz, że jesteś bardzo atrakcyjna i uwodzicielska. Zaplanuj więc miły wieczór we dwoje, do którego skrzętnie się przygotujesz. Kup nową bieliznę, załóż coś ładnego, poproś partnera o przygotowanie kolacji przy świecach. Przez cały dzień nakręcaj się myślą o wieczornych zabawach. Zobaczysz, że gdy przyjdzie co do czego, osiągniesz maksymalne spełnienie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.